Išskirtinė paroda: Jurbarko tilto statybos istorija - kiduliškio nuotraukose

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Tiltai sujungia. Ir pakeičia ne tik žmonių, bet net kaimų bei miestelių gyvenimus. Tokia pagrindinė mintis išsakyta išskirtinės parodos, kurios atidarymas įvyko penktadienį anapus tilto, Kidulių dvare, metu. Kiduliškis Vincas Kriščiūnas pristatė savo nuotraukų parodą, skirtą būtent tiltui per Nemuną. Jo nuotraukose įamžinta šio tilto statyba - nuo pačios pradžios iki atidarymo. "Jei ne tiltas, nežinia, kaip būtų ir su Kiduliais. Būtų sunykęs, kaip kokie Plokščiai arba Kriukai", - sakė nuotraukų autorius, kuris dėka to paties tilto ir su žmona susipažino.

Pasižiūrėti istorinių nuotraukų atėjo ir prie statybos tiesiogiai prisidėjusieji - kiduliškis, kuris tiltą statė nuo pradžios iki pabaigos.

Į parodos atidarymą atėjo ir jurbarkiečių. V. Kriščiūną su parodos atidarymu rajono valdžios vardu pasveikino ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys, išreiškęs viltį, kad šioji paroda persikels ir į Jurbarką.

Paroda Kidulių dvare veiks iki spalio pabaigos.

Apie tiltą

Jurbarko tiltas – tiltas per Nemuną, jungiantis Jurbarką su pietiniame upės krante esančiais Kiduliais, Šakių ir Jurbarko savivaldybes. Tai ilgiausias (494 m ilgio) Lietuvoje automobilių tiltas, pastatytas Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas  kelio 57,0 km. Projektą parengė Kijevo projektavimo institutas „Sojuzdorprojekt“. Rangovas – Rygos tiltų statybos trestas. Pradėtas statyti 1975 m. sausio mėnesį. 1978 m. spalio 26 d. atliktas tilto sijų deformacijos patikrinimas. Tiltas atidarytas eismui 1978 m. lapkričio 3 d., jam suteikta 100 metų garantija. Tiltas pastatytas 1978 metais. 2018 metai šiam tiltui bus jubiliejiniai.

Atnaujinsime.

 

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai