Ieško žydų gelbėtojų palikuonių iš Jurbarko krašto

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Netikėtas laiškas. Į „Mūsų laiko“ redakciją pagalbos kreipėsi Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus atstovai, prašydami atsiliepti Jurbarko krašto žydų gelbėtojų palikuonių.

 

Karo metais Galnaičiai ir jų dukra Antanina Totoraitienė (Galnaitytė) gyveno Jurbarko rajono, Geišių kaime. Ši šeima išgelbėjo jurbarkietį Leizerį Michailovskį.

 

1941 m. liepos 3 d. Leizerį Michailovskį Jurbarko žydų kolonoje varė sušaudymui. Jis ėjo paskutinėje gretoje ir nusprendė, labai rizikuodamas, pabėgti. Iš pradžių pasislėpė griovyje, paskui beveik šliaužte slinko gerai žinomais takeliais Geišių k. link, kur gyveno jam gerai pažįstama Galnaičių-Totoraičių šeima.

 

Antanina ir Juozas Totoraičiai, negalvodami apie mirtiną pavojų, priėmė Leizerį ir slapstė per visą karą. Iškilus pavojui, Leizeris Michailovskis rasdavo prieglobstį pas Totoraičių kaimynus Bilevičius.

 

Kai 1944-ųjų pavasarį rado peršautą policininką ir buvo kratos, Leizeris Michailovskis slapstėsi ir pas Joną Sabą, paskui vėl sugrįžo pas Totoraičius, kur ir sulaukė karo pabaigos.

Leizerio Michailovskio tėvas Chaimas, du broliai ir sesuo nužudyti Jurbarke.

 

Labai prašome atsiliepti Leizerio Michailovskio gelbėtojųJuozo ir Antaninos Totoraičių, Bilevičių, Jono Sabo palikuonis.

 

Taip pat ieškome Petro ir Veronikos Lekšaičių, karo metais gyvenusių Jurbarko rajono Ąžuolynės kaime palikuonių. Ši šeima gelbėjo Leibą Meigelį ir jo žmoną Chają Tilę.

 

Būsime dėkingi už informaciją apie Jurbarko r. gyventoją Kazimierą Blažį, karo metais gelbėjusį Miką Lubinaitę. Mūs turimomis žiniomis, abiejų likimas tragiškas – 1943 m. suimti ir sušaudyti.

 

Asmenis, galinčius padėti ištirti minėtus Jurabarko r. žydų gelbėjimo atvejus, žydų gelbėtojų palikuonis, prašome kreiptis į Valstybinio Vilniaus Gaono žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyrių, tel. 5 2615 729, +370 60476288, +37061455207

 

„Mūsų laiko“ inf.

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai