Į ministerijos formuojamą regioninę kultūros tarybą delegavo L. Lukošienę

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pripažinimas bibliotekininkei Linai Lukošienei. Būtent ši kandidatūra rajono savivaldybės birželio 28 dienos tarybos posėdyje surinko daugiausiai politikų balsų ir būtent L. Lukošienė deleguojama į Kultūros ministerijos formuojamą regioninę kultūros tarybą. Tokių tarybų bus dešimt (tiek, kiek apskričių); tokią tarybą sudarys kultūros srities ekspertai, kurie vertins įvairius kultūrinius projektus.

Penki ryškiausi

Kaip rajono savivaldybės tarybos narius informavo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys, iš Kultūros ministerijos buvo gautas raštas, kad per vieną mėnesį rajono savivaldybės taryba turi pasiūlyti kandidatą į regioninę kultūros tarybą. Jo žodžiais, ministerija tikisi, jog tokia kultūros taryba (ji formuojama pirmą kartą, - aut. past.) leis efektyviau į regionus pritraukti įvairius kultūrinius renginius, programas, bus išsaugotas to krašto identitetas ir to krašto atstovas, dalyvaujantis taryboje, analizuodamas gautas programas, inicijuodamas programų rengimą, suaktyvins kultūrinį gyvenimą. A. Gvildys akcentavo, jog vienas iš reikalavimų – šis asmuo turi būti kultūros srities žmogus, baigęs kultūros mokslus.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius tarybos nariams, įsiklausęs į kultūros įstaigų pasiūlymus, jis pasiūlė penkias kandidatūras. Atstovauti Jurbarko rajono savivaldybei regioninėje kultūros taryboje buvo siūlomi šie asmenys – kultūros renginių organizatorius Gintaras Zareckas, Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, Jurbarko rajono viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Lina Lukošienė, Veliuonos bibliotekininkė rašytoja Violeta Šoblinskaitė-Aleksa bei Vadžgirio bibliotekininkė Erika Žievienė. Anot A. Gvildžio, rajono kultūros specialistai labiausiai palaiko G. Zarecką.

 

Tarybos nariai už kiekvieną kandidatūrą posėdyje balsavo atskirai. Ta, kuri surinko daugiausiai balsų, ir laimėjo – tai L. Lukošienė.

Šiai kandidatūrai pritarė ir balsavimo rezultatų kantriai laukę rajono seniūnai.

 

Kaip skelbia ministerija, Tarybos yra dešimt teritorinių Lietuvos apskričių pagrindu prie ministerijos veikiančių kolegialių patariamųjų organų, atliekančių apskričių meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas kiekvienoje iš apskričių. Tarybos kiekvienų metų IV ketvirtį teikia kultūros ministrui tvirtinti sąrašus, kuriuos sudaro kultūros ir meno projektai iš dešimties Lietuvos apskričių.

 

10 tarybų personalinę sudėtį tvirtina kultūros ministras. Pirma tarybų kadencija yra 4 metai, vėlesnės – 3 metai. Ekspertai turi būti nepriekaištingos reputacijos, turintys ne mažesnę nei 3 metų patirtį kultūros ar meno srityje, aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą ir (arba) meno kūrėjo statusą, suteiktą vadovaujantis meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymu, bei žinių ir gebėjimų, padedančių įgyvendinti tarybos funkcijas.

 

Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas" numeryje.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai