Du Šimtmečio suoleliai – jau Jurbarko bibliotekoje

   
Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Muziejiniai eksponatai po atviru dangumi. Vasaros pabaigoje bibliotekos parke, palei vidinį pėsčiųjų taką, išsirikiuos ypatingi septyni suolai. Ypatingi ne tik tuo, kad sukurti žymių krašto menininkų, skulptorių ir talentingų kūrėjų, bet ir tuo, kad visi jie bus vardiniai - kiekvienas bus skirtas vis kitam garsiam kraštiečiui rašytojui.

 

Kalvio Edmundo Štulo suolelis, skirtas žymiam kraštiečiui Antanui Giedraičiui-Giedriui, jau atkeliavo į Jurbarko biblioteką. Kol jis kartu su kitais šešiais suoleliais bus pastatytas bibliotekos parke, dabar jį galima apžiūrėti pirmojo aukšto hole. Jau penktadienį, rugpjūčio 3 dieną, į biblioteką turėjo būti atvežtas ir gimnazisto Irmanto Norkūno suoliukas.

 

Žymių krašto menininkų, skulptorių sumeistrauti suoliukai ilgainiui papuoš bibliotekos parko erdves – išsirikiuos palei vidinį pėsčiųjų taką. Suoliukai skirti žymiems Jurbarko krašto plunksnos broliams. Kaip „Mūsų laikui“ pasakojo bibliotekininkė Lina Lukošienė, skulptoriai pasirinko autorius ir pagal savo stilių, pagal rašytojo braižą, kūrybą ir pan. meistrauja suoliukus. Suoliukų atidarymas rugpjūčio 26 d., sekmadienį, per Jurbarko krašto šventę. Biblioteka kraštiečių suoliukais mini Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

 

Kaip „Mūsų laiką“ informavo bibliotekos vadovė Rasida Kalinauskienė, J. Videika vieną suoliuką iš medžio išdrožė Aldonai Puišytei, o kitą darys kalbininkui Arnoldui Piročkinui. Beje, ant šio vardinio suolelio sėdėdamas A. Piročkinas per Jurbarko krašto šventę pristatys savo naująjį almanachą „Jurbarko kronikos. 1918-2018“ metai.“ Viešvilietis Juozas Budzinauskas pasirinko kurti vardinį suolą Stasiui Santvarui, bibliotekininkė Lina Maziliauskeinė – sutuoktiniams rašytojams Violetai Šoblinskaitei Aleksai ir Gasparui Aleksai. Edmundas Mockus vardinį suoliuką meistraus poetui Jonui Juškaičiui.

 

 

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai