Belvederio dvaras bus parduodamas varžytinėse

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Seredžiaus seniūnijoje esantį Belvederio dvarą bus bandoma parduoti varžytinėse – XIX amžiaus viduryje statytų dvaro rūmų, svirno ir koplyčios pradinė pardavimo kaina yra beveik 330 tūkst. Eur.

Lankomą turistinį Jurbarko rajono objektą varžytinėse parduoda antstolių Vitalio Milevičiaus ir Daivos Milevičienės kontora. Antstolių kontoros atstovų teigimu, Kultūros vertybių registre esantys statiniai yra avarinės būklės, jie parduodami siekiant padengti savininkų skolas.

Tokios vertės nekilnojamasis paveldas retai parduodamas iš pirmo karto, tad gali prireikti ir kelių varžytinių, o pradinė kaina – kristi.

Kultūros paveldo departamento direktorės Dianos Varnaitės teigimu, departamentas nesutinka su antstolių prašymu vieną vertingiausių Lietuvoje dvaro sodybų parduoti dalimis – leisti pastatus įsigyti skirtingiems savininkams.

Dvaro istorija

Dvarą iš Tiškevičių apie 1820 m. nusipirko Kleopas Burba. Jam 1830 m. ant aukšto Nemuno kranto pastačius rūmus (prancūzų architekto projektas) su bokšteliu, iš kurio matyti gražus vaizdas, todėl dvaras pavadintas Belvederiu (it. belvedere – „gražu žiūrėti“).

1860 m. rūmai remontuoti.

1880 m. dvaro savininkas K. Burba ketino statyti cukraus fabriką, o jo sukurtos bendrovės nariu buvo ir vyskupas Motiejus Valančius. Sumanymas buvo nerealus, o už dalyvavimą 1863 m. sukilime pats K. Burba sušaudytas.

XX a. pradžioje dvarą valdė O. Burbaitės-Puzinienės palikuonys.

Tarpukariu dvaras išparduotas dalimis. Dvaro rūmuose 1921–1926 m. veikė žemesnioji žemės ūkio mokykla, 1926–1961 m. pienininkystės ir gyvulininkystės mokykla, 1961–1969 m. žemės ūkio technikumas, iki 1971 m. bitininkystės ir sodininkystės meistrų mokykla.

2005 m. pabaigoje dvaras privatizuotas – jį už 1,2 mln. litų įsigijo verslininkas Stanislovas Lapeika, vėliau VšĮ „Belvedrio dvaras“ jį pardavė vilniečiui verslininkui Arvydui Kvietkauskui. Tačiau dvaro renovacija taip ir nebuvo pradėta. Belvederio dvaras įtrauktas į labiausiai niokojamų Lietuvos dvarų sąrašą.

Atnaujinsime. Papildysime.

BNS, Wikipedia inf.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai