Taškas A. Liaudaičio byloje padėtas. Išsisuko labai lengvai

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

"Bet kuriame blogyje yra kažkiek gėrio“. Ironiška, bet dabar kitaip skamba šis buvusio Viešvilės vaikų globos namų direktoriaus Algimanto Liaudaičio credo, kurį jis sakė „Mūsų laikui“ 2013 metais.  A. Liaudaitis šiandien, ketvirtadienio popietę, išgirdo nuosprendį. Kaltas pagal visus jam pateiktus kaltinimus, nuteistas laisvės atėmimo bausme, bet jos vykdymas atidėtas. Nuosprendžio išklausęs A. Liaudaitis žurnalistams tikino, kad tikėjosi švelnesnės bausmės. Tuo tarp probacijos tarnybos pareigūnė, kuriai ir teks prižiūrėti nuteistąjį piktinosi ir neslėpė apmaudo: tokius nusikaltimus padaręs asmuo turėjo būti nuteistas realia bausme.

 

 

Jurbarko rajono apylinkės teismo teisėja Jūratė Lukšienė po beveik dviejų metų svarstymo paskelbė ilgai lauktą nuosprendį. Ketvirtadienį buvo baigta nagrinėti byla, kurioje buvo kaltinamas buvęs Viešvilės vaikų globos namų direktorius Algimantas Liaudaitis dėl seksualinio priekabiavimo prie jaunesnių nei 16-os metų amžiaus asmenų tvirkinimo, dėl pornografinio turinio dalykų rodymo ir dėl vaikų įtraukimo į girtavimą. Teismas priėmė nuosprendį ir pripažino kaltinamąjį kaltu pagal visus jam pareikštus kaltinimus prieš visus nukentėjusius šešis asmenis ir galutinė subendrinta bausmė paskirta bausmė treji metai ir 10 mėnesių laisvės atėmimo. Bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams ir nuteistajam skirti įpareigojimai ir baudžiamojo poveikio priemonės. Jis turi būti namuose nuo 22 iki 6 val. Neišvykti iš savo gyvenamosios vietos rajono daugiau kaip vienai parai be institucijos, prižiūrinčios nuosprendžio vykdymą, leidimo, nebendrauti jokiomis priemonėmis su nukentėjusiais asmenimis, nesiartinti arčiau jų kaip per šimtą metrų, neieškoti su jais ryšių. Taip pat paskirta įmoka į nukentėjusių asmenų fondą 20 MGL dydžio, kas sudaro 753, 22 euro. Jam uždrausta dirbti bet kokį darbą ugdymo ir globos tiek privačiose, tiek valstybinės įstaigose penkerius metus. Taip pat būti globėju arba rūpintoju taip pat penkerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradžios. Civiliniai ieškiniai nukentėjusių asmenų patenkinti iš dalies. Kiekvienam iš nukentėjusiųjų priteista po 5 tūkst. eurų. Motyvai atidėti laisvės atėmimo bausmę, anot teisėjos, tokie, kad pirmą kartą teisiamam asmeniui paprastai neskiriama reali laisvės atėmimo bausmė. „Šiuo atveju nuteistasis buvo teisiamas pirmą kartą. Tos nusikalstamos veikos, dėl kurių jis buvo kaltinamas, nebuvo nė viena sunkus ar labai sunkus nusikaltimas. Tai buvo apysunkis nusikaltimas. Vienas kaltinimas dėl nesunkaus nusikaltimo ir du – dėl baudžiamojo nusižengimo. Charakterizuojamas teigiamai. Dirbantis. Manytina, kad būdamas laisvėje jis galbūt greičiau galės atlyginti nukentėjusiems padarytą žalą“, - sakė teisėja J. Lukšienė.

Ji patvirtino, kad teisminio nagrinėjimo metu A. Liaudaitis nepripažino kaltės. „Daug detalių atskleisti nenorėčiau ir negalėęčiau, bet sakykime, kad jis sakė, kad nepilnamečiai jį apšneka“, - pasakojo teisėja. Kaltė įrodyta nukentėjusių nepilnamečių, liudytojų parodymais, ekspertizės išvadomis.

 

Nuosprendis paskelbtas ketvirtadienio popietę. Jį uždarame posėdyje išklausė pats kaltinamasis A. Liaudaitis, jo advokatė. Nuosprendžio skelbime dalyvavo ir Jurbarko rajono vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė, „Skalvija“ globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jūratė Bastienė. Nuosprendis užima 50 puslapių. Uždarame posėdyje teisėja perskaitė motyvus ir pačią rezoliuciją.

 

Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas" numeryje.

 

Visas nuotraukas rasite feisbuke.

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai