Svaigalais Jurbarko nepilnamečius aprūpina asocialūs asmenys

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Reali situacija, užfiksuota Jurbarko mieste. Asocialiai gyvenantį pagyvenusį jurbarkietį apspinta (ko gero, ne pirmą kartą) nepilnamečiai vaikai (penktokai, šeštokai) ir duoda jam pinigų. Šis ramiai išklauso jų prašymų, pasiima pinigus ir pėdina į artimiausią prekybos centrą. Ten neužtrunka. Grįžta pas vaikus. Šie jį nusiveda į artimiausią daugiabučio laiptinę. Vyras ten vaikams perduoda tai, ko jie prašė. Cigarečių. Dar vienas momentas. Teko girdėti Jurbarko nepilnamečius atvirai kalbant, kad bomžai be cigarečių ir alkoholio jų nepaliks. Nupirks, ko paprašysi, nes ir patiems „nuvarvės“. Mūsų laikas“ paprašė šias situacijas pakomentuoti Marijamolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų. Ką daryti su tokiais neatsakingais suaugusiais, kurie, sugadinę savo gyvenimus, dabar gadina ir jauniems? Kaip iš jų pareikalauti atsakomybės, jei jie jaučiasi nebaudžiami, nes iš jų jokių baudų neišieškosi?

 

Policijos atstovai tikina, kad prašyti asocialių asmenų - vienas iš būdų gauti alkoholio ar cigarečių, bet tikrai ne pagrindinis. Jų teigimu, nepilnamečius svaigalais dažniausiai aprūpina vyresni draugai, pilnamečiai ir kad ši problema ypač aktuali gimnazijoms.

 

Pasak policijos atstovų, aiškinimas, kad svaigalų jiems nuperka benamiai – dažniausiai naudojamas vaikų pasiteisinimas, nenoras išduoti draugų ir siekis išvengti atsakomybės.„Paprašiau nepažįstamo asmens, nupirko“ ir pan. Kam prašyti benamių, jei cigaretes savo vaikams nuperka … tėvai.

 

Policija informuoja, kad pagal administracinių nusižengimo kodekso (ANK) 76 straipsnio 1 dalį, alkoholinių gėrimų nupirkimas ar kitoks perdavimas nepilnamečiui užtraukia baudą nuo 90 iki 180 eurų (su administraciniu nurodymu - 45 eurai).

Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 180 iki 280 eurų.

 

Pagal ANK 77 straipsnio 1 dalį tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) nupirkimas ar kitoks perdavimas nepilnamečiui užtraukia baudą nuo 90 iki 180 eurų.  Padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 180 iki 280 eurų.

 

 Visą straipsnį rasite penktadieniniame  "Mūsų laikas" laikraštyje.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai