Rajono apylinkės teisme - narkotikų byla

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono apylinkės teisme – neeilinė byla. Kaltinamųjų suole - trys Jurbarko rajono gyventojai, du vyrai ir moteris, kurie kaltinami neteisėtai įgiję, laikę ir platinę psichotropinę medžiagą – metamfetaminą. Pirmasis posėdis vyko spalio 30 dieną, bet svarstymas atidėtas, nes vienas iš kaltinamųjų pageidavo advokato, nes neturėjo. Antrasis posėdis vyko šiandien, lapkričio 27 dieną.

 

 

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė Dangira Vidutienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Jurbarko gyventojai, 38 metų A. B. ir 31 metų R. B. kaltinami neteisėtai įgiję, laikę ir platinę psichotropinę medžiagą – metamfetaminą. Jurbarko rajone gyvenančiam 36 metų A. B. pateikti kaltinimai dėl nedidelio kiekio psichotropinių medžiagų įsigijimo ir laikymo, neturint tikslo jas parduoti ar platinti, „Mūsų laiką“ informavo Lietuvos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė.

 

2016 metų lapkričio mėnesį policijos pareigūnai sulaikė Jurbarko rajono gyventoją A. B., kurio kelnių kišenėje rasti 2 maišeliai su baltais milteliais (1,333 gramo). Ekspertai vėliau nustatė, kad tai – 0,106 g sintetinės psichotropinės medžiagos – metamfetamino su priemaišomis.

 

Turėdami informacijos, kad šiuos kvaišalus įtariamajam parūpino 38 metų jurbarkietis A. B., pareigūnai sulaikė ir šį asmenį. Taip pat buvo atlikta krata jurbarkietės R. B. namuose. Ten įrengtame seife buvo rasta 18,376 gramo baltų miltelių. Po ekspertizės paaiškėjo, kad tai – 1,485 gramo metamfetamino su priemaišomis.

 

Kaip „Mūsų laiką“ informavo Jurbarko rajono apylinkės teismo atstovė spaudai Virginija Bankauskienė, pirmasis posėdis vyko spalio 30 dieną, bet svarstymas atidėtas, nes vienas iš kaltinamųjų pageidavo advokato, nes neturėjo. Advokato neturi ir moteris, kuriai pareikšti kaltinimai. Į pirmąjį teismo posėdį atvyko visi trys liudytojai. Šiai bylai teisėjauja Raimundas Klimaitis.

 

Visi trys kaltinami pagal skirtingus Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius. Kaip informavo V. Bankauskienė, vienas vyras kaltinamas pagal BK 259 straipsnio 2 dalį – atsako tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti. Toks asmuo padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.

 

Kiti du, vyras ir moteris, kaltinami pagal kitą, BK 260 straipsnį – tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą parduoti ar kitaip platinti. Bausmė šiems dviem asmenims kur kas griežtesnė – jiems gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

 

Narkotikų platinimo bylos Jurbarko rajono apylinkės teisme yra gana retos. Paskutinį kartą tokia buvo svarstoma praėjusiais metais.

 

Atnaujinsime.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai