Juodasis sekmadienis: nuo girtų vairuotojų iki smurto protrūkių prieš kūdikį ir save

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kažkoks siaubas. Liepos 9 dienos policijos suvestinėje mirgėjo Jurbarko rajono pavadinimas įvairiausiame kontekste: nuo girtų vairuotojų iki plėšimų. Girti vyrai mušė neblaivias moteris ir blaivi moteris – girtą vyrą. Nuo plėšimų iki smurtavimo prieš kūdikį ir bandymo žudytis.

 

Liepos 9 dieną, apie 06.30 val., Jurbarke, namuose, motina (g. 1997 m.) smurtavo prieš savo mažametę (g. 2017 m.) dukrą. Vėliau moteris bandė žudytis, tai yra susižalojo vienkartiniu skutimosi peiliuku rankų venas bei išgėrusi didelį kiekį medikamentų, pasišalino iš namų.

 

Mažametė mergaitė dėl ausies sumušimo ir veido nubrozdinimo paguldyta į Kauno ligoninę. Tą pačią dieną, apie 8 val., Jurbarke, parke, prie „Imsrės“ upės, rasta ji be sąmonės ir dėl sveikatos būklės paguldyta į Jurbarko ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 3 d.

 

Mušė girtą vyrą

Sekmadienį gautas pranešimas, kad apie 23.20 val. namuose, esančiuose Raudonėnų kaime, blaivi sugyventinė (g. 1978 m.) smurtavo prieš neblaivų (2,04 prom. alkoholio) sugyventinį (g. 1978 m.), dėl ko jis patyrė fizinį skausmą. Moteris sulaikyta.

 

Plėšimai

Liepos 9 dieną, apie 4 val., Viešvilės miestelyje, daugiabučių namų kieme, pažįstamas asmuo (g. 1995 m.) smurtavo prieš merginą (g. 1994 m.), gyv. Ridekalnio k., atėmė jos mobiliojo ryšio telefoną (40 eurų vertės) ir pasišalino, Merginai nustatytas girtumas (1,88 prom. alkoholio) ir stuburo juosmeninės dalies nubrozdinimas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 180 str. 1d.

 

Vagystės

Liepos 9 dieną gautas Jurbarko gyventojo pranešimas, kad apie 16.15 val., grįžus į namus, esančius Jurbarke Gedimino g., pastebėta, jog dingo moteriški auksiniai ir sidabriniai papuošalai ir grynieji pinigigai. Nuostolis 1485 eurai.

 

Vairavo girtas

Liepos 9 dieną, apie 16.15 val. Veliuonos miestelyje,patikrinimui buvo sustabdytas automobilis "VW Polo", kurį vairavo vyras (g. 1975 m.), jam nustatytas girtumas (2,47 prom. alkoholio). Vyras sulaikytas.

 

Girtas vairavo ne savo mašiną?

Liepos 9 dieną, apie 16.15 val., Veliuonos miestelyje patikrinimui sustabdytas automobilis PEUGEOT 806, kurį vairavo vyras (g. 1963 m.). Patikrinus transporto priemonės dokumentus paaiškėjo, kad ant automobilio uždėti kitai transporto priemonei priklausantys valstybiniai valstybiniai numeriai. Vairuotojui nustatytas girtumas (2.69 prom. alkoholio). Jis sulaikytas.

 

Girtas girtą mušė

Liepos 8 dieną gautas pranešimas, kad apie 19.30 val. namuose, esančiuose Vertimų kaime, galimai neblaivus buvęs sutuoktinis (g. 1966 m.) smurtavo prieš buvusią žmoną (g. 1977 m.), kuriai nustatytas girtumas (2,13 prom. alkoholio). Įtariamasis nesulaikytas.

 

Kaip užkirsti kelią savižudybei

Nebūdami psichologais ir neturėdami specialių žinių, jūs visgi galite labai pagelbėti žmogui, ketinančiam nusižudyti. Štai keletas rekomendacijų kaip tai daryti:

 

PIRMIAUSIA KUO NUOŠIRDŽIAU PARODYKITE SAVO SUSIRŪPINIMĄ ŽMOGAUS IŠGYVENIMAIS IR PROBLEMOMIS. Krizę išgyvenančiam žmogui labiausiai yra reikalingi:

Jūsų dėmesys ir atidumas;

Jūsų prieinamumas bet kuriuo metu;

Jūsų laikas, kurį tam žmogui skiriate;

Galimybė jam išsikalbėti ir būti išgirstam;

Nuoširdus susirūpinimas jo sunkumais.

 

TUOMET PAKLAUSKITE žmogaus, ar jis turi minčių/ketinimų nusižudyti.

Rekomenduojama naudoti 3 dalių klausimą:

Aš pastebėjau…(įspėjamieji ženklai, kuriuos pastebėjau);

Aš esu labai susirūpinęs…(nes aš esu tavo draugas ir pan.);

Ar tu galvoji apie savižudybę?

 

Klausimas apie savižudybę nepaskatins žmogaus aktyviems veiksmams. Atvirkščiai, tai suteiks žmogui galimybę kalbėti apie savo jausmus, sumažinti emocinę įtampą, kuri darosi jam nebepakeliama. Nusižudyti ketinančiam žmogui toks klausimas reikš, kad kažkas juo domisi ir gali suprasti, kaip jis jaučiasi. Be to, turėdamas galimybę pasidalinti mintimis apie savižudybę, žmogus jausis mažiau izoliuotas.

 

IŠKLAUSYKITE. Jei kažkas pasako, kad galvoja apie savižudybę, visų pirma - išklausykite. Tada dar paklausykite. Pasakykite žmogui: „Aš nenoriu, kad tu mirtum“. Turėkite omenyje, kad dažnai savižudybės krizėje esantis žmogus stengiasi izoliuotis nuo aplinkinių ir stumia norinčius jam padėti šalin, todėl kalbėtis ir užmegzti kontaktą su juo gali būti nelengva. Nesumenkinkite žmogaus problemų. Tokie teiginiai, kaip ”Dėl to neverta žudytis” arba “Viskas praeina”, tik parodo, kad jūs jo nesuprantate. Nesistenkite pralinksminti ar patarti – žmogui labiau reikia suprasti savo jausmus, išsikalbėti, negu tuoj pat išgirsti, ką reikia daryti. Parodykite, kad jį suprantate ir rimtai žiūrite į jo problemas, tačiau niekada nežadėkite laikyti paslaptyje savižudiškų ketinimų.

 

Nors tai nėra ilgalaikis sprendimas, išsikalbėjimas žymiai sumažinažmogaus vienišumo jausmą ir kančias, kas savo ruožtu labai sumažina greitos savižudybės riziką. Žmogui, esančiam savižudybės krizėje, būdinga labai didelė jausmų sumaištis. Kalbėjimas gali padėti jam susigaudyti savo jausmuose, sumažinti emocinį skausmą. Kai kurios problemos negali būti išsprendžiamos “kalbomis”, bet pokalbis, ypač su specialistu, gali padėti žmogui konstruktyviai tvarkytis su jomis esamu momentu, o taip pat išugdyti geresnį sugebėjimą susitvarkyti su problemomis, kurios gali iškilti ateityje.

Pabandykite suformuoti „nesižudymo kontraktą“: paprašykite žmogaus pažadėti jums, kad jis nesižudys, ir jei pajus, kad nori pasidaryti sau kažką blogo, nieko nedarys, kol nesusitiks su jumis arba kažkuo kitu, kas gali jį paremti.

SKATINKITE KREIPTIS PAGALBOS Į PSICHOLOGUS IR KREIPKITĖS PAGALBOS PATYS. Jeigu žmogus turi minčių apie savižudybę arba ketina nusižudyti, tai rodo, kad jis nebegali susitvarkyti su savo problemomis, todėl jam reikia pagalbos. Geriausia, kai pagalba yra profesionali, todėl skatinkite kolegą kreiptis į psichologą ir padėkite jam tai padaryti. Pasirūpinkite ir savimi – jūs užsikrovėte sau naštą ant pečių, todėl nebūkite vienas, susisiekite su specialistais, pasidalinkite tuo, kas vyksta, pasikonsultuokite, kaip dar galėtumėte padėti.

 

JEIGU ĮTARIATE, KAD JŪSŲ KOLEGA GALI TURĖTI MINČIŲ APIE SAVIŽUDYBĘ, ARBA PATS JAUČIATĖS SUTRIKĘS, PASIMETĘS, IŠGYVENATE NEVILTĮ, NEBEŽINOTE, KAIP ĮVEIKTI UŽKLUPUSIUS SUNKUMUS, KREIPKITĖS Į POLICIJOS SISTEMOJE DIRBANČIUS PSICHOLOGUS. KONFIDENCIALUMAS UŽTIKRINAMAS.

 

 

Visą informaciją rasite http://www.policija.lt/marijampole/ puslapyje.

 

Marijampolės apsk. VPK inf.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai