Gaisras daugiabutyje. Uždegtų durų pasekmės - kur kas liūdnesnės

   
Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rugpjūčio 4-osios naktį,  apie 23.54 val., gautas pranešimas, kad Jurbarke, Dariaus ir Girėno g. daugiabutyje prie senosios gaisrinės, dega antrame aukšte esančio buto durys.

 

Bute buvo 6 žmonės: trys moterys (g. 1995 m.) ir trys mažametės (g. 2015, 2014 ir 2013 m.). Mažamečiai vaikai buvo išgelbėti išmetus juos per langą ant namo gyventojų ištemptų paklodžių. Moteris išgelbėjo ugniagesiai (jos išvestos pro duris). Trys mažamečiai vaikai buvo pristatyti į Jurbarko ligoninę. Po pirminės medikų apžiūros nustatyta, jog vaikai nenukentėjo, tiktai išsigando. Vaikai išvežti į Kauno klinikas gydytojų konsultacijai. Įtariamas padegimas, informuoja Marijampolės apskr. VPK.

Marijampolės apsk. VPK informuoja, kad įtariamieji (g. 1994 m. ir 1992 m.), abu Jurbarko gyventojai, neteisti, buvo sulaikyti rugpjūčio 5 dieną ir uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. (turto sunaikinimas ar sugadinimas). Teismas jiems skyrė kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ugniagesiai skambučio sulaukė 23.47 val., o gaisras buvovisiškai  užgesintas 23.59 val. (įskaičiuotas ir atvykimo laikas).

Trečiame aukšte, virš degusio buto, gyvenanti jauna moteris "Mūsų laikui" pasakojo, kad tą naktį jai buvo labai baisu. Moteris tą naktį pajutusi smalkių kvapą atidarė buto duris ir pamatė, kad laiptinėje tvoskia atvira liepsna bei dūmai. Nejuokais išsigando, nes išbėgti pro liepsnas su dviem mažamečiais vaikais į lauką jau negalėjo. Iš šauksmų suprato, kad kaimynės vaikus pro langą meta ir taip gelbėja. Sako, kad buvo baisu, bet jai tuo metu tokių minčių nekilo. Laukė, kol ugniagesiai gaisrą užgesins. Pasakojo, kad jei buto durys būtų pradėjusios svilti, tuomet būtų reikėję kitą sprendimą priimti.

Nuostoliai gerokai didesni nei gali pasirodyti iš nuotraukų. Stipriai apdegė ir kaimynų durys, aprūko laiptinės sienos (antrame ir trečiame aukštuose), išsilydė laiptinės vamzdžiai, kurie savaitgalį buvo jau pakeisti. Susproginėjo, apsilydė nuo karščio ir laiptinės langų stiklai, kuriuos taip pat reikės keisti. Kaimynai laiptinės sienas dar šeštadienį šveitė, bet, ko gero, vis tiek teks perdažyti.

Nukentėję gyventojai apmaudauja, kad laiptinės remonto išlaidos bus padengtos iš bendro daugiabučio gyventojų sukaupto fondo.

Pirmame aukšte gyvenantys gyventojai ugnies pasekmių nepajuto. Gyvenantis tiesiai po padegtu butu pasakojo, kad jei ne isteriškas moters šauksmas „Gelbėkite“, gal būtų ir nepabudęs, nes tuo metu miegojo. Pabudo nuo triukšmo už lango. Patikino, kad jokio smalkių, dūmų kvapo bute nesijautė. Išgirdęs šauksmus, atdaręs buto duris pamatė kaimyną, kuris suskubo visiems apie gaisrą pranešti.

Jis matė, kad ugniagesiai jau atvykę ir gaisrą gesina. Vyras pasakojo, kad jis pats nematė, kaip vaikus pro antro aukšto balkono langą ant ištemptų paklodžių meta, bet kiti jam pasakojo, ir jam tai atrodė pats baisiausias momentas, kai motinai reikėjo priimti tokį sprendimą - taip gelbėti savo vaikus.

Po padegtu butu gyvenantis vyras patikino, kad nuo gaisro nei jo butas aplietas, nei dūmų kvapas jautėsi ir jaučiasi. Tik kai kuriuose kambariuose dar pirmadienį elektros nebuvo.

Gyventojai džiaugėsi greitai atvykusiais ir profesionaliai dirbusiais ugniagesiais.

Vis dėlto padegtų durų pasekmės gali būti liūdnesnės. Nukentėjusios daugiabučio laiptinės gyventojus kamuoja nežinia dėl pirmame aukšte gyvenančio pagyvenusio vyro, kurį kamuoja širdies ligos. Kalbinti jurbarkiečiai pasakojo, kad jis vienas pirmųjų pajuto gaisrą ir puolė kitus žadinti, belstis. Spėja, kad vyras smalkių prisikvėpavo, labai blogai pasijuto ir kad jis buvo skubiai greitąja išvežtas į ligoninę. Kokia jo savijauta, nežinantys.

Atnaujinsime.

 

 

Straipsnis  5 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai