Dėl netikrų pinigų įgijimo, laikymo ar realizavimo gresia laisvės netekimas

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Marijampolės policija 2017 m. rugsėjo mėn. į teismą perdavė ikiteisminį tyrimą, pradėtą dėl netikrųpinigų įgijimo, laikymo, realizavimo (LR BK 213 str. 1 d.). Šios nusikalstamos veikos įvykdymu įtariamitrys Šakių r. sav. gyventojai - du iš jų nepilnamečiai (g. 2000 m.) ir vienas suaugęs vyras (g. 1970 m.).Tyrimo metu nustatyta, kad vienas nepilnametis internetinėje svetainėje užsisakė netikrus Lietuvosapyvartoje esančius pinigus - 30 vnt. po 50 eurų (iš viso 1500 eurų), už kuriuos pavedimu sumokėjo 3eurus.

Netikri pinigai buvo atsiųsti įtariamajam į namus, dalį jų jis perdavė kitam nepilnamečiui, kadrealizuotų juos. O šis perdavė keletą netikrų 50 eurų banknotų Šakių r. sav. gyventojui (g. 1970 m.), nekartą teistam už įvairius nusikaltimus. Vyras realizavo žinomai netikrą vieną 50 eurų banknotąatsiskaitydamas už prekes parduotuvėje, esančioje Šakių r. sav. Kriūkų mstl. Dar vieną žinomai netikrą 50 eurų banknotą šis asmuo pateikė iškeisti Šakių rajono gyventojai (1944 m.), kurį ji iškeitė smulkesniaisbanknotais. Kratų metų rasti visi netikri 50 eurų banknotai buvo paimti.Į teismą perduotas ir kitas ikiteisminis tyrimas. Nusikalstamos veikos įvykdymu įtariami du Vilkaviškio r.sav. nepilnamečiai (g. 1999 m.), kurie įgijo žinomai netikrų 50 eurų banknotų, iš kurių vieną realizavouž prekes Vilkaviškio parduotuvėje, kitos dvi 50 eurų kupiūros rastos įtariamųjų gyvenamajamekambaryje (ventiliacijos angoje). Abu nepilnamečiai jau ne kartą teisti už kitas nusikalstamas veikas.

Už netikrų pinigų įgijimą, laikymą, realizavimą gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arbalaisvės atėmimas iki ketverių metų.Policija primena, kad gyventojai turėtų būti atidūs atsiskaitydami ar gaudami grąžą prekybos (pvz.,turguose, mugėse) ar paslaugų įmonėse, kurios neturi pinigų tikrinimo įrangos. Atkreiptinas dėmesys,kad, paėmus į rankas bet kurį euro banknotą, derėtų pirmiausia atkreipti dėmesį į pagrindines apsaugospriemones – banknoto paviršius turi būti gruoblėtas, aiškiai turi matytis vandens ženkliai, metalizuotosjuostelės, holograminės juostelės ir fragmentai, juose besikeičiantys paveikslėliai.

Daugiau informaci jos, kaip atpažinti netikrus eurus, galima rasti čia

Marijampolės apskr. VPK informacija

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai