VTEK: Jurbarko savivaldybės kontrolierius pažeidė įstatymą (svarstytas skundas ir dėl administracijos direktorės)

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Jurbarko rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierius Saulius Jakštys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus (5 straipsnio 1 dalis). Tyrimo duomenys rodo, kad minėtąsias pareigas S. Jakštys pradėjo eiti 2016 m. lapkritį, tačiau šiuos duomenis deklaravo tik šių metų lapkritį – vėluodamas dvejus metus.

 

Interesų derinimo įstatymas numato, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys turi pateikti privačių interesų deklaraciją per 30 kalendorinių dienų nuo jų priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.

 Taip pat lapkričio 28 dieną VTEK priėmė dar vieną sprendimą, susijusį su Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktore. Apsispręsta atidėti sprendimo priėmimą dėl Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės V.Rekešienės elgesio. VTEK nusprendė dėl procedūrinių priežasčių atidėti sprendimo priėmimą dėl Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės elgesio.

VTEK tiria, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis ir leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai bei naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tyrimas atliekamas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų rugpjūtį V. Rekešienė galbūt asmeniniais tikslais naudojosi savivaldybės administracijos tarnybiniu lengvuoju automobiliu. Papildomai VTEK aiškinasi, ar V. Rekešienė nenusižengė šio teisės akto reikalavimams vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti, kai galbūt priėmė sau palankius sprendimus, atveriančius galimybes Jurbarko rajono savivaldybės administracijai priklausančiu tarnybiniu automobiliu „Škoda Superb“ naudotis ne tik tarnybos tikslais.

 Priminsime, kad VTEK spalio 17 dieną pradėtas tyrimas dėl Jurbarko rajono savivaldybės kontrolieriaus Sauliaus Jakščio elgesio. Buvo aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą, kontrolieriaus pareigas S.Jakštys eina nuo 2016 m. lapkričio, tačiau šių duomenų nėra deklaravęs.

Rugsėjo 5 dieną VTEK pradėtas tyrimas dėl Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims taikomo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo nesinaudoti ir neleisti naudotis jokiu valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai (Įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 3 ir 6 punktai). Komisijai pateikta informacija, kad V. Rekešienė 2018 m. rugpjūčio 21 d. galbūt asmeniniais tikslais naudojosi šios avivaldybės administracijos tarnybiniu lengvuoju automobiliu. Teigiama, kad į tądien vykusį LSDP Jurbarko skyriaus tarybos posėdį ji vyko tarnybiniu automobiliu „Škoda“.

Straipsnis  4 komentarų
Mūsų partneriai