Vosbutų kaimo ūkinininkai kariauja su stirnomis

   
Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vosbutų kaimo, Seredžiaus seniūnijoje, ūkininkai pastaruoju metu dieną naktį dirba. Džipais apie savo rapsų laukus važinėja ir stirnas vaiko. Neatsigina stirnų, kurios į jų rapsais užsodintus laukus kaip į šėryklas ateina.

 

50-60 stirnų bandos kapsto ir ėda žieminių rapsų lapus – nugraužia kamblius, taip niokodamos derlių. „Šiemet apie 5 tūkst. eurų už žieminių rapsų sėklą sumokėjau. Rankomis plojau, koks bus geras derlius. Tokie gražūs rapsai užaugo, bet užėjo stirnos. Antri metai derlių nuėda“, - „Mūsų laikui“ apmaudavo Vosbutų kaimo ūkininkas Ovidijus Bubliauskas, kviesdamas apžiūrėti stirnų nusiaubtus rapsų laukus. „Atvažiuokite. Išsigąsite“, - sakė jis. Ovidijus skundžiasi, kad ir kaimynams ūkininkams nuo stirnų nėra ramybės. Tie keturračiu dieną naktį ratus apie rapsų laukus suka, stirnas baido. „Bet jos prie to garso jos pripranta. Tam kartui nubėga, pasislepia, ir po kurio laiko vėl į lauką. Pasižiūri ausis papūtę. Tai tuoj ir į kiemą ateis“, - sakė Ovidijus, papasakojęs apie įsimintiną susitikimą su stirnų patinu. Džipu jis vijo iš savo lauko apie 20 stirnų. Šioms nubėgus į pamiškę, jų patinas atsiliko. Kai tik Ovidijus džipą prie jo pristabdė, patinas šoko priešais ir kanopomis į stiklą kalė. „Lango neišdaužė, bet kapotą apibraižė“, - prisiminė ūkininkas, patikinęs, kad vaizdas buvo ne iš maloniųjų.

 

Ovidijus pasakojo dar vieną tikrą atsitikimą, kaip vienas ūkininkas išrideno į lauką šieno ritinį, kad stirnos geriau tą šieną ėstų, o ne rapsus. Bet gavosi taip, kad stirnos to šieno nė nelietė. Tai teko tą ritinį iš to lauko vėl parsivežti.

 

Sako, kad tokie katės-pelės žaidimai prasidėjo maždaug prieš trejus metus. Stirnų jų krašte priviso tiek, tiek jos nugraužė jo javų lauką - iš 30 hektarų tik pusę tonos grūdų prikūlė.

Ovidijus pasakoja, kad anksčiau buvo panašių bėdų su šernais, bet dabar kiaulių maras jų skaičių apmažino. „O dabar stirnų kokie haremai vaikšto. Šunauja kokia pasidarė. Toks bardakas. Lietuvoje džiunglės“, - piktinosi Ovidijus.

 

Ūkininkas piktas ir ant medžiotojų. Prašo jų padėti, eiti stirnų šaudyti, bet šie atsisako, nes medžioti draudžiama.

 

Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikraštyje ir el. versijoje.

 

Straipsnis  6 komentarų
Mūsų partneriai