Veterinarijos gydytojai pataria, kaip per karščius pasirūpinti šunimis

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietė Dalia neiškentė žmonių abejingumo ir kreipėsi į „Mūsų laiko“ redakciją. Sako, kad jai širdis kraujuoja matant, kaip jurbarkiečiai, tiek gyvenantys mieste, tiek kaime kankina savo augintinius. Dienas, be jokio pavėsio, saulėje, jų šunys leidžia pririšti prie būdos. Arba kenčia kaitrą voljere, kuriame taip pat nėra kur pasislėpti ir atvėsti. Dalia apmaudauja, kad būna dar blogiau – yra mačiusi pririštų šunų, kurie ne tik neturi, kur nuo saulės pasislėpti, bet ir vandens neturi. „Įsivaizduokite, kaip kenčia gyvūnas. Per kaitrą be vandens su tokiais kailiais. Bent jau vandens padėtų ir į pavėsį nuvestų“, - sako moteris, priminusi, kad reikėtų ir kailį pakirpti, ir vandeniu apipilti, jei nėra galimybės vandens telkiny išmaudyti. „Žmonės gal ne iš blogos valios, o iš nesupratimo ar pripratimo taip elgiasi. Parašykite, priminkite, kad pasirūpintų savo augintiniais. Gal kuris įsiklausys“, - prašė Dalia.

 

Kaip pasirūpinti šunimis per karščius,Mūsų laiką“ konsultuoja veterinarijos klinikos „RuminaVet“ veterinarijos gydytoja Ernesta Kuršaitienė.

Kaip pasirūpinti šunimis per kaitrą namuose?

Kuomet karštis labai intensyvėja, net ir namuose oro temperatūra tampa pavojinga augintiniams. Per kaitrą gyvūnai greitai dehidratuoja, todėl būtina pasirūpinti, kad visuomet turėtų vėsaus ir švaraus vandens. Viduje laikomi gyvūnai turėtų būti apsaugoti nuo perkaitimo namuose. Jeigu turite oro kondicionierių - labai gerai, o jeigu ne, tuomet langai turėtų būti uždengti, kad saulė neprikaitintų patalpų. Būtinai turi būti oro cirkuliacija - ventiliatorius šiuo atveju padėtų.

Dar galima naudoti šaldomąsias liemenes, kilimėlius ar bent drėgną rankšluostį. Ilgesnio plauko gyvūnai galėtų būti apkerpami - svarbu ne plikai, kad nenudegtų odos. Beplaukius gyvūnus reikia tepti specialiu kremu nuo saulės. Vesti į lauką reikia tik rytais ir vakarais, ypač vyresnio amžiaus šuniukus. Kartais asfaltas gali nudeginti šuniukų pėdutes. Vaikštant su šunimi lauke visada turėti geriamo vandens, nes negalima gerti iš telkinių, kur vanduo stovintis, nes esant tokiems karščiams dauginasi bakterijos, kurios gali sukelti virškinimo sutrikimus.

Jei šunys laikomi lauke

Voljeruose laikomiems šunims galima į vandenį įberti ledo gabaliukų, kad vanduo ilgiau išliktų vėsus, tačiau jis neturėtų būti ledinis. Gyvūnas turi turėti galimybę būti pavėsyje - pasislėpti nuo tiesioginių saulės spindulių. Būtų puiku, jeigu galėtų pasislėpti vėsesniame rūsyje.

Vieni gyvūnai atsparesni karščiui nei kiti. Brachiocefalikams šuniukams ir kačiukas su trumpomis nosytėmis, nepriklausomai nuo amžiaus, sunkiau save atvėsinti. Keliaujant su gyvūnais negalima jų palikti mašinoje vienų net su atvirais langais. Stovintis automobilis gali virsti krosnimi. Net būnant prie vandens telkinių šuniukams būtinas pavėsis.

Ar šunis ištinka saulės bei šilumos smūgis?

Taip. Keletas to simptomų - dažnas kvėpavimas, padidėjęs širdies darbas, silpnumas, vėmimas, viduriavimas, pakilusi kūno temperatūra ar net sąmonės netekimas. Pastebėjus, kad gyvūnas svirduliuoja arba pasidarė vangus, būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją, nes nesuteikus reikiamos pagalbos gyvūną gali ištikti mirtis

Ar Jurbarke susiduriame su šilumos paveiktais gyvūnais?

Taip. Pastaruoju metu tenka. Gyvūnai turi įvairius karščio sukeltus negalavimus.

 

 

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai