Verslo taryba – be didžiausių rajono darbdavių

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono mero Skirmanto Mockevičiaus inicijuota verslo taryba sudaryta. Jau žinoma 10 asmenų, kurie rajono vadovui patars, kaip pritraukti investicijų, gerinti ekonominę aplinką. Jei verslo taryba veiks tokiais tempais, kokiais ji buvo sudaryta, sunku tikėtis permainų. Verslo tarybai atsirasti prireikė beveik penkių mėnesių. S. Mockevičius apie šį savo sumanymą užsiminė viename iš susitikimų su krašto verslininkų sąjungos nariais dar praėjusių metų rugsėjo pradžioje. Verslo tarybos sudėtis patvirtinta sausio 25 dienos tarybos posėdyje. Be to, didžiausių rajono darbdavių šioje verslo taryboje nėra.

Jurbarko rajono savivaldybės verslo tarybai vadovaus rajono meras Skirmantas Mockevičius, tarybos veikloje dalyvaus Gaiva Mačiulaitienė, Viešosios įstaigos Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė; Ernestas Sinkus, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas. Rajono savivaldybės tarybos deleguotos tarybos narės – Liberalų sąjūdžio atstovė Liudmila Norkaitienė (opozicijos atstovė), Darbo partijos atstovė Vilma Venslauskienė (valdančiosios daugumos atstovė); mero deleguotas UAB „Scanstatyba“ vadovas Mantas Špigelskis. Raimundas Jovarauskas, Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos atstovas; Jurbarko rajono verslininkų organizacijos atstovai Gintaris Stoškus, Kristina Vančienė bei du krašto verslininkų sąjungos atstovai Rimantas Žičkus ir Arijana Zairienė.

Priminsime, kad verslo taryba yra patariamoji institucija, svarstanti su verslo aplinka, rajono ekonomine pažanga, verslo aplinkos strateginiu planavimu, verslo skatinimu, įvaizdžio kūrimu susijusius klausimus ir teikianti pasiūlymus pagal kompetenciją Jurbarko rajono savivaldybės institucijoms. Pagrindinis verslo tarybos tikslas – siekti kurti ir nuolat gerinti verslo plėtrai palankią aplinką ir sąlygas Jurbarko rajone, vystyti verslo plėtrą kaip vieną iš prioritetinių plėtros sričių.

Šiai verslo tarybai dirbti liko visai nedaug laiko – maždaug vieneri metai. Ji sudaryta iki kadencijos pabaigos, t. y. iki kitų savivaldos rinkimų 2019 metais.

Priminsime, kad kai kurie verslininkai šią mero iniciatyvą vertino skeptiškai, nuogąstaudami, kad ta verslo taryba netaptų dar vienu biurokratiniu dariniu. Vardan paukščiuko.

S. Mockevičius dar prieš 2015 metų savivaldos rinkimus „Mūsų laikui“ sakė, kad už jį balsuos tie, kurie nori permainų, kad investicijų paieška – mero atsakomybė. Vien noro ir kalbų neužtenka. Įvairūs statistikos departamento duomenys ir tyrimai rodo, kad verslo aplinka rajone negerėja.

Straipsnis  5 komentarų
Mūsų partneriai