UAB „Jurbarko vandenys“ vadovas turės užleisti vietą

Straipsnis  26 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono savivaldybės įmonės UAB „Jurbarko vandenys“ vadovui teks užleisti vietą kitam. Tokios permainos laukia, nes nuo sausio 1 dienos įsigalioja naujas įstatymo reikalavimas – įvestos kadencijos valstybės ir savivaldybių įmonių vadovams.

Rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė „Mūsų laiką“ informavo, kad atsiradus kadencijoms, Romaldas Vaitelavičiui, UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriui Dariui Dragūnavičiui ir UAB „Jurbarko autobusų parkas“ direktoriui Arvydui Štului išsiųsti raštai, informuojantys, kad neterminuotos darbo sutartys tampa terminuotomis. Visi sutiko su šiais terminais ir pasirašė, išskyrus Romaldą Vaitelavičių. „Jis šito sutikimo nepasirašė. Reikia jo klausti, kodėl. Jei jis nepasirašo, vasario 2 dieną jis gali būti atleistas be jokių įspėjimų. Tokia įstatyminė norma. Ne mes sugalvojome“, – sakė V. Rekešienė. Jei R. Vaitelavičius sutiktų su terminuota darbo sutartimi, jis galėtų UAB „Jurbarko vandenims“ vadovauti iki 2019 metų sausio 1 dienos, paskui būtų skelbiamas konkursas.

Administracijos direktorė laukia R. Vaitelavičiaus argumentų – tam yra 20 darbo dienų terminas.Romaldas Vaitelavičius dar pasiprašė atostogų nuo sausio 15 iki 26 dienos.

D. Dragūnavičius UAB „Jurbarko komunalininkui“ vadovauja nuo 2008 metų, o A. Štulas – tik nuo 2017 metų. Pagal naująją tvarką D. Dragūnavičius galės UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pareigas eiti dar penkerius metus, o A. Štulas – dvi kadencijas (10 metų).

Žinojo ir laukė

„Darbdavys vykdo Vyriausybės nutarimus“, – paprastai pakomentavo „Mūsų laikui“ Romaldas Vaitelavičius. Jis patvirtino gavęs administracijos direktoriaus raštą apie darbo sutarties keitimą, bet nekomentavo, kodėl nepasirašė. „Laukiu direktorės įsakymo“, – sakė UAB „Jurbarko vandenų“ direktorius, leisdamas suprasti, kad laukia atleidimo iš darbo. Direktorius pripažino, kad gal ir atėjo laikas trauktis. „Dirbu 14 metų ir gal atėjo laikas, kai reikia nesėdėti, o palikti ir užleisti vietą kitiems“, – sakė jis.

„Verslo žinios“ informuoja, kad dirbantys pagal neterminuotas sutartis vadovai mažiau nei 5 metus, nuo įstatymo įsigaliojimo 2018 m. toliau vadovaus 5 metus ir tai bus jų pirmoji kadencija. Atitinkamai pradirbę 5-10 metų, toliau vadovaus 5 metus ir tai būtų jų antroji kadencija. Jeigu įmonei vadovaujama ilgiau kaip 10 m. – per vienerius metus turėtų būti surengti konkursai į vadovų pareigas, kuriose ankstesni vadovai dalyvauti jau nebegalėtų.

Vadovams galiojančios terminuotos sutarties terminas būtų prilygintas pirmajai kadencijai, jei jis vadovauja įmonei iki 5 metų, atitinkamai antrajai – jei 5-10 metų. Jeigu vadovauja ilgiau kaip 10 m., pasibaigus sutarčiai, toks vadovas būtų atšauktas iš pareigų.  

Pagal priimtas Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymo pataisas valstybės ir savivaldybių įmonių vadovai nuo 2018 m. į pareigas bus priimami konkurso būdu. Pasibaigus pirmajai kadencijai, įmonės vadovas ministerijos arba savivaldybės, kuriai yra pavaldi bendrovė, sprendimu gali būti skiriamas antrajai 5 metų kadencijai, atsižvelgiant į tai, ar įmonės vadovo pirmosios kadencijos laikotarpiu įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus.

Valstybės ir savivaldybių įmonių vadovai, pareigas einantys ilgiau kaip dešimt metų, galės dirbti dar vienerius metus iki 2019 m.

„Verslo žinios“ informuoja, kad šiuo metu kas antroje valstybės įmonėje iš maždaug 80-ies vadovauja asmenys, užimantys vadovo pareigas ilgiau nei 10 metų. 20 ir ilgiau metų vadovų pareigose išbuvusių daugiausiai yra miškų urėdijose ir regioninėse kelių priežiūros įmonėse.

Naujoji tvarka nepalies rajono mokyklų vadovų.

Straipsnis  26 komentarų
Mūsų partneriai