Tiltas per Nemuną ties Jurbarku gaus skambų vardą

   
Straipsnis  8 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Panašu, kad šiais metais 40-mečio sulaukęs Jurbarko tiltas gaus dovaną. Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečio tilto vardą. Šis sumanymas sausio 15 dieną aptartas su Valstybinės automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atstovais bei gautas jų pritarimas.  Tai "Mūsų laikui"  antradienį patvirtino rajono meras Skirmantas Mockevičius. Pavadinti tiltą šiuo vardu -Direkcijos iniciatyva. Dar daugiau.

 

Pirmadienį tame pačiame susitikime Vilniuje buvo tartasi ir dėl galimybės Jurbarko tiltą apšviesti. Anot rajono mero, bus tariamasi su architektais, kaip būtų geriau apšviesti tiltą – iš viršaus ar apačios.

 

Rajono meras su Direkcijos vadovais sausio 15 dieną tarėsi ir dėl tilto jubiliejinės šventės – tiltui šiais metais sukanka 40 metų. Jis buvo pastatytas 1978 metais.

 

Jurbarko tiltas neseniai kapitaliai suremontuotas. UAB "Tilsta" visus remonto darbus baigė 2017 metų gruodžio vidury.

 

Tiltas per Nemuną jungia Jurbarką su pietiniame upės krante esančiais Kiduliais, Šakių ir Jurbarko savivaldybes.

 

Tai ilgiausias (494 m ilgio) Lietuvoje automobilių tiltas, pastatytas  137  Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas  kelio 57,0 km. Projektą parengė Kijevo projektavimo institutas „Sojuzdorprojekt“. Rangovas – Rygos tiltų statybos trestas. Pradėtas statyti 1975 m. sausio mėnesį. 1978 m. spalio 26 d. atliktas tilto sijų deformacijos patikrinimas. Tiltas atidarytas eismui 1978 m. lapkričio 3 d., jam suteikta 100 metų garantija.

 

 

Straipsnis  8 komentarų
Mūsų partneriai