Smalininkai pagerbė pilietiškiausią jaunuolį ir aktyvius miesto heraldikos kūrėjus

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Smalininkų seniūnija kartu su bendruomene  Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos salėje ketvirtadienio vakarą pristatė Smalininkų miesto heraldiką – herbą ir vėliavą. Tą patį vakarą, tradiciniame kasmetiniame renginyje, paskelbtas ir apdovanotas pilietiškiausias jaunuolis. Juo išrinktas Mykolas Povilauskas. Apdovanoti ir aktyviausi heraldikos kūrėjai: Justinas Stonys, Arvydas Ašmonas, Alina Petravičienė, Arvydas Griškus, Juozas Budzinauskas, Artūras Matukaitis, Akvilė Bialoglovytė, Vanda Stonienė, Gina Meškauskienė bei Rolandas Rimkūnas. Vėliavą ir herbą renginio metu pašventino klebonas Kęstutis Pajaujis ir kunigas Mindaugas Kairys.

Socialiniuose interneto tinkluose seniūnija visus metus kvietė visus smalininkiečius, kuriems rūpi Smalininkų heraldika burtis, svarstyti ir siūlyti galimus motyvus.

Buvo pateikta daug įvairių pasiūlymų, simbolių, kuriuos reikėjo kažkaip vizualizuoti, suprantamai pateikti. Kūrybinį meninį darbą sutiko atlikti Dailės akademijos profesorius, didelę patirtį turintis šioje srityje menininkas Rolandas Rimkūnas. Heraldikos komisijai buvo pristatyti simboliai, kalbėta apie Smalininkų istoriją, kas gyventojams yra svarbu. „Kūrimo procesas buvo įdomus ir truko gana ilgai.

"Daug kartų lankėmės Prezidentūroje, vertinome simbolius, konsultavomės su komisijoje dirbančiais meno istorijos ir heraldikos specialistais, grįžę į Smalininkus dalinomės informacija, tęsėme diskusiją su bendruomene, seniūnaičiais, rajono vadovais“, – pasakoja Smalininkų seniūnijos seniūnas Ramūnas Alminas.

Po 8 mėnesius trukusio kūrybinio darbo, atrinkus visiems priimtiniausią variantą, 2018 m. birželio 7 d. Lietuvos heraldikos komisija aprobavo Smalininkų herbo etaloną, sukurtą dail. Prof. Rolando Rimkūno, o patį herbą 2018 m. liepos 31 d. dekretu patvirtino LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Smalininkų miesto vardas yra tiesiogiai susietas su smaluotomis valtimis. Smalininkai taip pavadinti dėl čia dirbusių smalių, dar kitaip, smalinių, kurie gamindavo tuo laiku paklausią smalą dervą, smaluodavo į Smalininkus atplaukusius laivus ir valtis.

Herbo reikšmė

Laivai stovi ant ožiukų. Tai reiškia laivų gamybos procesą. Herbo viduryje sidabrinė spalva reiškia vandenį, tai yra Nemuną, „Lietuvos upių tėvą“, kuriuo ilgus amžius vyko prekių transportavimas, sielių plukdymas, žvejyba. Suskirstyti kvadratai simbolizuoja vandens matavimo stotį, vandens lygį matuojantį technikos įrenginį.

Bus papildyta.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai