Skalvijos namai globos ne tik vaikus, bet ir suaugusius

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Viešvilėje esantys vaikų globos namai naujuosius metus pasitiks su tuo pačiu vadovu, bet nauju pavadinimu, naujoje būstinėje, nauju statusu. Pritarus rajono savivaldybės tarybai, nuo sausio 1 dienos Skalvijos vaikų globos namai vadinsis Skalvijos namais, kurių būstinė bus ne Viešvilės miestelyje, o Jurbarke.

Siūloma ją įkurdinti patalpose, kuriose anksčiau veikė Jurbarko kūno kultūros ir sporto centras (Lauko g. 17 A-1). Nuo sausio 1 dienos Skalvijos namai taps savivaldybės biudžetine įstaiga, kuriai vadovaus tas pats direktorius Nerijus Jarilinas, kuris vadovauja Skalvijos vaikų globos namams. „Taryba priėmė du tarybos sprendimus, yra Vyriausybės nutarimas, mes nuosekliai vykdome biudžetinės įstaigos perėmimo procedūras ir prašome patvirtinti parengtus nuostatus“, – į tarybus narius kreipėsi rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė. Viešvilėje įsikūrusių globos namų pavadinimo, naujos buveinės ir nuostatų klausimas buvo svarstomas spalio mėnesio komitetuose ir spalio 25 dienos rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Kaip tarybos narius informavo L. Gardauskienė,  Skalvijos vaikų globos namų bendruomenė pageidauja pakeisti pavadinimą į Skalvijos namus. Ji taip pat informavo, kad ateityje planuojama šiek tiek išplėsti ir socialines šios įstaigos paslaugas. Skalvijos namuose bus teikiamos socialinės globos paslaugos ne tik vaikams kaip iki šiol,  bet ir suaugusiems. Anot Skalvijos vaikų globos namų direktoriaus N. Jarilino, ateityje šiuose namuose turi atsirasti grupinio gyvenimo namai. Kaip patikino savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, išplėsti Skalvijos namų socialines paslaugas apsispręsta ne ministerijos liepimu. Toks yra pačių rajono savivaldybės vadovų, skyriaus vedėjos apsisprendimas, aptartas ir su pačiu globos namų direktoriumi.

Dabartinės būstinės, esančios Viešvilės miestelyje, rajono savivaldybė neperėmė ir kol kas tos patalpos priklauso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

N. Jarilinas patvirtino, kad šiuo metu Viešvilės pastatuose nėra nė vieno gyvenančio vaiko. Pagal susitarimą su turto banku, jiems nereikia mokėti nuomos, todėl čia įsikūrę administracijos darbuotojai, ūkio dalies žmonės – iš viso septyni. Jie Viešvilėje esančioje būstineje planavo likti iki sausio 1 dienos, Skalvijos vaikų globos namuose yra per 30 vaikų, kurie auga atskirose šeimynose.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai