Skaitytojai rašo: pagyrė gydytoją, kuris neima kyšių

Straipsnis  12 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Netikėtas prašymas. „Mūsų laiko“ redakcija gavo ranka rašytą laišką. Jurbarkietė Irena Regina Paškevičienė panoro taip padėkoti vienam Jurbarko ligoninės gydytojui, kuris sąžiningai atlieka savo darbą ir už tai neima kyšių. Moteris laiške rašo.

 

„Į Jurbarką atėjo jaunų gydytojų karta. Pamažu keičiasi Jurbarko medikų požiūris į žmogų. Man teko Jurbarko ligoninėje sutikti traumatologą gydytoją Tomą Miliuką - buvo lūžusi koja. Tokio gydytojo mes dar neturėjome. Kokius gražius žodžius jis pasakė -„Aš ne tam mokiausi, kad iš žmonių imčiau pinigus.“ Geru žodžiu norisi paminėti ir gydytoją Janiną Baužienę, kuri atidirbo ir išėjo poilsio. Miela gydytoja. Mes jūsų nepamiršome. Dabar šią sąžiningą gydytoją pakeitė kitas, toks pat nuoširdžiai dirbantis medikas T. Miliukas. Jurbarko ligoninėje tikriausiai yra ir daugiau sąžiningai dirbančių gydytojų - jais visais turime tik džiaugtis. Ačiū gydytojui T. Miliukui už nuoširdų gydymą, už šilumą ir pagarbą žmogui ir linkiu jam stiprybės bei likti tokiu pat sąžiningu, nuoširdžiu visą gyvenimą. Su pagarba, Irena Regina Paškevičienė.“

 

Neimti kyšio turi būti norma, o ne išskirtinumas, sako kalbinti Jurbarko ligoninės medikai. Jie patikino, kad keičiasi gydytojų požiūris į pacientų „atsidėkojimus“, bet to neužtenka. Turi keistis ir pačių žmonių, pacientų, požiūris. Ypač vyresnės kartos. Jie turi atprasti duoti medikams kyšius. Pasak kalbintų gydytojų, dabar nutinka taip, kad pacientai nesupranta, kodėl medikas neima pinigų, pasijaučia nesmagiai ir galvoja, kad kažkas su jais, pacientais, negerai. Sąžiningiems medikams šypseną kelia tokių pacientų pasiteisinimai, kad jei neduos pinigų – juos blogai gydys. Kalbinti ligoninės gydytojai prašo jurbarkiečių gerbti save ir kitus – tiesiog neduoti kyšių ir nestatyti į nepatogią padėtį nei savęs, nei tų medikų.

 

Straipsnis  12 komentarų
Mūsų partneriai