Šimkaičių vandenvietėje rastas per didelis kiekis arseno

   
Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Antradienį, spalio 30 dieną, apie ekstremalią situaciją Šimkaičiuose išdavė po miestelį zujančios avarinės tarnybos mašinos, „Jurbarko vandenų“ atstovai, plušantys Šimkaičių vandenvietės vietoje – keičiantys siurblius ir kitą įrangą nauja bei bandantys išjudinti užsistovėjusius vandenis.  Dvi po 1 toną geriamo vandens talpyklos, pastatytos Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinės mokyklos kieme bei prie Šimkaičių gaisrinės. UAB „Jurbarko vandenų“ darbuotojai, nuo pat ryto  lankantys visus abonentus (kurių apie 60 su juridiniais asmenimis), kad praneštų ir perspėtų apie susidariusią situaciją. Tokių veiksmų prireikė po to, kai paaiškėjo Šimkaičių vandenvietės vandens tyrimų rezultatai. Šimkaičių ir Kniečių kaimo gyventojai informuoti apie padidėjusį sunkiojo metalo arseno kiekį geriamajame vandenyje.

 

Spalio 29 dieną gautuose vandens tyrimų rezultatuose Šimkaičių kaimo vandenvietės gręžinyje aptiktas padidėjęs sunkiojo metalo aresno kiekis. Teisės aktuose numatyta, jog arseno ribinė rodiklio vertė geriamajame vandenyje negali būti didesnė nei 10 mikrogramų litre. Paimtame mėginyje rasta 15 mikrogramų. Gyventojai informuojami, kad kol geriamojo vandens toksiniai (cheminiai) rodikliai neatitiks teisės aktų reikalavimų, Šimkaičių kaimo gyventojams centralizuotai tiekiamas vanduo iš gręžinio negali būti naudojamas, kaip geriamasis vanduo ir maisto gamybai, tačiau gali būti naudojamas kitiems poreikiams buityje.

Buvo ištirtos ir dar 28 Jurbarko rajono vandenvietės, bet per didelis arseno kiekis rastas vieninteliame Šimkaičių gręžinyje.

 

Plačiau - "Mūsų laikas" laikraštyje.

 

 

Straipsnis  5 komentarų
Mūsų partneriai