Šildymo sezono pradžia Jurbarke - jau pirmadienį

Straipsnis  12 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Trijuose Lietuvos miestuose jau pradėtas šildymo sezonas. Jurbarke šildymo sezonas prasidės jau pirmadienį.

 

„Dėl paskelbimo viešuosiuose pastatuose spręsime pirmadienį. Šioks toks atšilimas praneštas, dėl to ir nuspręsta truputį palaukti“, - „Mūsų laikui“ dar penktadienio rytą sakė rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis, papildęs, kad sprendimas priklausys nuo oro temperatūros.

 

„Tikėtina, kad nuo pirmadienio ir pradėsime šildymo sezoną“, - sakė jis, primindamas, kad Jurbarko daugiabučių gyventojai gali ir patys pasirinkti, kada įjungti šildymą. Sprendimas turi būti priimtas, kai daugiau kaip 50 proc. namo gyventojų sutinka pradėti šildymą anksčiau nei jis pradedamas bendrai visame mieste.

 

Pirmadienio nelaukė, apsisprendė anksčiau. Penktadienį popiet pasirodė rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, kuriuo šildymo sezonas Jurbarke pradedamas spalio 8 dieną.

 

Kaip skelbia respublikinė žiniasklaida, Vilniuje nuo ketvirtadienio pradėtas šildymo sezonas visiems vartotojams. Panevėžys iki šiol buvo vienintelis iš didžiųjų Lietuvos miestų, pradėjusių šildymo sezoną gyvenamuosiuose namuose. Šiauliuose nuo trečiadienio pradėtos šildyti gydymo ir ugdymo įstaigos, Kaune šildymas jose įjungtas nuo ketvirtadienio. Dėl gyvenamųjų namų šildymo Kaune žadama spręsti kitą savaitę, nes savaitgalį prognozuojami gerokai šiltesni orai. Šiauliuose gyvenamųjų namų šildyti kol kas taip pat neplanuojama.

 

Kaunui ir Jurbarkui šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ informavo, kad šiuose miestuose iki rugsėjo 21 d. šildymo sezonui parengta daugiau, nei 67 proc. pastatų, rašoma pranešime spaudai. AB „Kauno energija“ Kontrolės skyriaus vadovas Tomas Janušas sakė, kad tai – iki šiol geriausias rezultatas per visą istoriją (kuomet už parengties aktus tapo atsakingi pastatų savininkai ar administratoriai). Pasak jo, anksčiau, iki šio laiko būdavo parengiama tik apie 20 proc. pastatų. Iš viso Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke yra 4203 pastatai, kurių šilumos ir karšto vandens tiekimo įrenginiai privalo būti parengti šildymo sezonui.

 

Šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10° C.

Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybės institucija, savo pavaldume esančioms įstaigoms.

Šilumos tiekėjas, suderinęs su savivaldybės institucija, nustato pastatams ar jų grupėms šildymo įjungimo eiliškumą.

 

 

 

 

 

Ar patenkinti, kad prasidėjo šildymo sezonas? Apklausa baigėsi. (Balsavo 11)

Straipsnis  12 komentarų
Mūsų partneriai