Seimo pirmininko automobilis vėžins jurbarkiečius

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Į Jurbarką jau atkeliavo 1994 metų automobilis „Audi 100“, kuriuo važinėjo atkurtos nepriklausomos Lietuvos Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas bei užsienio valstybių vadovai. Šį automobilį Seimo kanceliarijos organizuotame aukcione už 950 eurų įsigijo jurbarkietė Rasa Balčiūnaitė, jau sumąsčiusi, kaip išnaudos šį ypatingą pirkinį. Juo ypatingomis progomis nemokamai vėžins jurbarkiečius.

Rasai mintis įsigyti šį automobilį kilo prieš gerą mėnesį pamačius TV reportažą apie Seimo kanceliarijos organizuojamą aukcioną. Jai įspūdį padarė ant šios transporto priemonės langų išgraviruotas tuometinis valstybinis registracijos numeris LRS 001. Jurbarkietės žodžiais, tai liudija, jog automobilis vežiojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos Seimo vadovą ir jo svečius. „O tai jau yra mūsų istorija“, – tvirtina ji. R. Balčiūnaitės neišgąsdino tai, kad automobilis nuvažiavo virš pusės milijono kilometrų ir parduodamas be techninės apžiūros. Sako, kad jį apžiūrėjusi ir pasikalbėjusi su aukciono organizatoriais susidarė vaizdą, jog automobilis buvo prižiūrimas, o jo rida reali. „Patikimiau negu pirkti turguje“, – šypsosi moteris. Be to, jos brolis turi autoservisą Jurbarke, tad nusprendė įsigyti šį automobilį iš sostinės ir parvežti čia.

Iš pradžių Seimo automobiliu ketino važiuoti tiesiai į techninę apžiūrą, bet bevažiuojant pradėjo kaisti variklis. Tada nusprendė jį atvežti tiesiai į servisą, į gimtąjį Jurbarką. Šypsosi, jog meistrai mašiną taip suremontuos ir  nupoliruos, kad ji ne tik saugiai važiuos, bet ir gražiai atrodys.

Rasa jau žino, ką su juo veiks. Iš pradžių galvojo, kad važinės kasdien, bet persigalvojo – nori jį šiek tiek patausoti, mat turi geresnę mintį, kam ir kaip išnaudoti ypatingą automobilį. Galėtų Jurbarko švenčių metu nemokamai pavėžinti miestiečius arba miesto mokyklų moksleivius. „Juk tarp miesto vaikų galbūt yra augantys būsimieji parlamentarai ar net prezidentai. Tegul pasėdi buvusio Seimo pirmininko vietoje. Tegul pasižiūri, ar patogu“, – šypsojosi pašnekovė.

Garsioji „Audi“ – pigiausia liepos vidury vykusiame aukcione parduota transporto priemonė. Brangiausiai nupirkti 2001 metų BMW automobiliai – kiekvienas už 4 100 eurų. Seniausi pardavinėti automobiliai – 1994-ųjų metų, naujausi – 2003-iųjų BMW; šių nenupirko nė vienas aukciono dalyvis. Likusius automobilius bus bandoma parduoti kituose aukcionuose.

Kaip skelbia LRT, dažniausiai daroma taip: per pirmuosius tris aukcionus – iki 30 proc. mažinama kaina, per ketvirtą aukcioną galima mažinti iki 50 proc. Remiantis įstatymais, jeigu jie yra neparduodami, tuomet yra arba nurašomi, arba atiduodami kitoms įstaigoms.

Mašinos remontui išleis per 200 eurų

Kaistančiam varikliui reikės naujo termostato, kurio kaina 15 eurų, o jį pakeisti 10 eurų. Po to keis salono, oro, kuro bei tepalo filtrus, kurie visi kartu kainuos 30 eurų, o jų keitimo darbai – 10 eurų. Pakeisti tepalus kainuos 20 eurų. Automobilyje galingas variklis, tai reikia ir patikimų stabdžių. Stabdžių kaladėlės kainuos 15 eurų, o jas pakeisti – 10 eurų.Naujausios kartos keraminės nano dangos, skirtos ilgalaikei kėbulo apsaugai nuo rūgštinių lietų, druskų bei įbrėžimų kaina – 30 eurų. Viso kėbulo padengimo darbai šia nano danga kainuos 30 eurų, o poliravimo darbai – dar tiek pat. Cheminiam automobilio salono valymui išleis dar 30 eurų.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai