Rugsėjį pasitinkame su etatiniu darbo užmokesčiu ir nauja vedėja

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Trečiadienį Jurbarko švietimo centre savivaldybės vadovai bei administracijos specialistai susitiko su mokyklų direktoriais bei jų pavaduotojais aptarti svarbiausių švietimo klausimų bei mokyklas pasieksiančių naujovių. Nors mokyklų direktorius labiausiai trikdo etatinis mokytojų darbo užmokestis ir darbo valandų paskirstymas, dėl paties ugdymo proceso šiais metais jie ramūs ir užtikrinti. Nors mokinių skaičius rajone sumažėjo, klasės visiškai sukomplektuotos, o trūkstami specialistai beveik visur jau rasti. Mokyklų vadovai įsitikinę, kad ugdymo kokybei etatinio užmokesčio įvedimas įtakos neturės, o organizaciniai dalykai išsispręs savaime, bendradarbiaujant su kitomis švietimo institucijomis. Labiau juos gąsdina mažėjantis mokinių skaičius, kurio nulemti jie negali, tad vienintelis kelias į mokyklų išlikimą – ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos gerinimas bei sveika konkurencija.

Kokie pasitinkame rugsėjį?

Preliminariais duomenimis, Jurbarko r. savivaldybės mokyklos, šiais metais sulauks 222 priešmokyklinukų, 601 ikimokyklinuko ir 215 pirmokų. Tuo tarpu į 1-12 klases susirinks 2837 mokiniai, bus sudaryti 162 klasių komplektai. Pastarosiose klasėse pernai mokėsi 84 mokiniais daugiau. Lyginant su 2017–2018 m. m. duomenimis, 1-12 klasių mokinių skaičius sumažėjo 84 mokiniais, t. y., 10-čia klasių komplektų.

Šiemet nepavyko išvengti ir švietimo tinklo pokyčių, kurie irgi buvo nulemti mažėjančio mokinių skaičiaus – rajone sumažėjo dviem įstaigomis. Mokiniams ir mokytojams teko atsisveikinti su Raudonės ir Vadžgirio pagrindinėmis mokyklomis. Pastaroji prijungta prie Eržvilko gimnazijos ir įsteigtas naujas Vadžgirio skyrius. Raudonėje mokykla uždaryta. Susitikimo su mokyklų vadovais metu Jurbarko r. savivaldybės administracija atsisveikino su šių mokyklų direktoriais Vytautu Staponu ir Sigitu Vaitiekūnu. Rajono meras S. Mockevičius dėkojo direktoriams už jų ilgametį įdirbį, profesionalumą, kompetenciją, neabejodamas, kad šie žmonės nesunkiai suras, kur pritaikyti savo patirtį ir žinias. V. Staponas mokyklai vadovavo 18 metų, S. Vaitiekūnas – 24.

Pokyčiai palietė ir Jurbarko miesto pagrindines mokyklas. Pasikeitė jų statusas ir klasių skaičius. Čia bus mokomasi tik iki 8 klasės – Jurbarko Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos šiemet tapo progimnazijomis. Veiklą šiais metais pradės ir dvi naujos ikimokyklinio ugdymo grupės – Skirsnemunės pagrindinėje mokykloje ir „Ąžuoliuko“ mokykloje. Džiuginanti naujiena, kad rajono mokykloms paskirti trys geltonieji autobusiukai. Jie atkeliauja į Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnaziją, Jurbarko Naujamiesčio progimnaziją ir Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinę mokyklą.

Susipažino su kolegomis

Su Jurbarko rajono ugdymo įstaigų vadovais pirmą kartą susitiko ir nauja Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė. Kai kalbėjome su ja praėjusią savaitę, specialistė dar nebuvo susipažinusi su ugdymo įstaigomis iš arčiau, ir tik iš dokumentų ir pasakojimų turėjo susidariusi bendrą švietimo sistemos mūsų rajone vaizdą. Vedėja tada pasidžiaugė, kad aplinkybės taip dėkingai susiklostė, jog jos darbo pradžia sutapo su Jurbarko krašto švente, kurios metu ji pažino kultūrinį miesto veidą ir, kaip pati sako, suspėjo įsimylėti gražią mūsų krašto gamtą ir tą atmosferą, kur kūrybiškai įgyvendinamos kultūrinės idėjos. Ypač malonų įspūdį paliko Jurbarko krašto šventės simbolio – Šimtmečio tilto – įprasminimas.

Paprašyta įvardinti silpnąsias ir stipriąsias Jurbarko rajono švietimo sistemos puses, vedėja pripažino turėjusi per mažai laiko suspėti apsilankyti mokyklose, bet bendrą vaizdą iš dokumentų, ataskaitų ir bendravimo su kolegomis yra susidariusi. J. Jablonskienės manymu, Jurbarke ugdymo įstaigų tinklo optimizavimas suplanuotas taip, kad lėšos būtų panaudojamos racionaliai, gimnazijų ir progimnazijų atskyrimas padėjęs nesidubliuoti 9-10 klasėms. Priekaištų tam neturinti. Vedėją iš pradžių nustebino faktas, kad mūsų rajone veikia tik du darželiai. Tačiau vėliau išsiaiškino, jog čia pasirinktas racionalus variantas – ikimokyklinio ugdymo grupės steigiamos prie mokyklų, tokiu būdu užtikrinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų prieinamumą. „Tai vėlgi, manau, yra racionalus švietimo lėšų naudojimas ir tvarkymas. Dabar vyksta dokumentų analizė, pasiruošimas rugsėjo 1-ajai, naujiems mokslo metams. Pirmi mano sprendimai ir buvo su mokinių skaičiaus ir klasių komplektų patikslinimu. Dabar klasių komplektai nesikeis, bet vaikų skaičius dar ne galutinis“, – sako vedėja.

Migruoja ir mokiniai, ir mokytojai

Nors rajone į mokyklas ateinančių mokinių skaičius mažėja, jie kasmet migruoja. Ir dėl asmeninių aplinkybių, ir dėl ugdymo tinklo pokyčių. Uždarius vieną mokyklą, padaugėja skaičius kitoje. Taip dėl Raudonės pagrindinės mokyklos uždarymo atsirado daugiau mokinių Veliuonos ir Skirsnemunės mokyklose. Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinėje mokykloje atidaryta ir dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė. „Viena mažesnių, kita didesnių vaikučių. Visose klasėse padaugėjo mokinių, visiškai naujų atėjo 19. Nesmagu, kad Raudonės mokykla uždaryta, apgailestaujam, žinom, kaip tai yra skausminga, bet šitie vaikai vis tiek būtų kažką pasirinkę. Renkasi tai, kas jiems arčiau ir džiaugiamės, kad pasitiki mūsų mokykla. Turime 10 klasių komplektų, bet klasės gana skaitlingos, po 18, 19 mokinių. Septintokų 21, o aštuntokų 22. Visi mokytojai darbui pasiruošę, turim visus specialistus, tik su darbo užmokesčio klausimais sudėtinga. Kol viską sudėliosim, suskirstysim“, – pasakoja mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė.

Naujamiesčio progimnazija taip pat džiaugiasi mokinių skaičiumi. Lyginant su praėjusiais metais jis mažesnis, bet didesnis nei tikėtasi. Visos klasės turi po 3 komplektus, o į pirmas ir trečias klases mokykla jau nebepriima prašymų, nes perpildyta. Mokykla turi visus reikiamus pedagogus, taip pat ir tris naujas pradinių klasių mokytojas, kurių paieška buvo didelis iššūkis.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 31 dienos laikraščio numeryje.

Straipsnis  0 komentarų

Rekomenduojame perskaityti

G. Mačiulaitienė prisijungė prie kandidato į prezidentus G. Nausėdos komandos. S. Lapėnas kol kas savęs įvardinti oficialiu kito kandidato A. Juozaičio komandos nariu negali.

Dviejų kandidatų į šalies prezidentus aplinkoje – du jurbarkiečiai  1

Ąžuoliuko mokykla turės naują direktorę  (įvyks dar du svarbūs savivaldybės konkursai)

Ąžuoliuko mokykla turės naują direktorę (įvyks dar du svarbūs savivaldybės konkursai)  17

Daugiausia jungtinių klasių  – Juodaičių mokykloje

Daugiausia jungtinių klasių – Juodaičių mokykloje  1

Pastatui numatyta vieta – Jurbarko mieste, Vytauto Didžiojo g. 53 C, 30 arų sklype, kuris nuosavybės teise priklauso Jurbarko rajono savivaldybei.

Savivaldybė statys bendruomeninius vaikų globos namus  3

Daliai rajono senjorų pensijas į namus pristatys nauji pensijų nešiotojai

Daliai rajono senjorų pensijas į namus pristatys nauji pensijų nešiotojai  4

Kelio atgal nėra.  Skalvijos namus iš Ministerijos perėmė rajono savivaldybė (video)

Kelio atgal nėra. Skalvijos namus iš Ministerijos perėmė rajono savivaldybė (video)  2

Paskelbtas sąrašas vaistų, kuriais bus prekiaujama parduotuvėse ir degalinėse

Paskelbtas sąrašas vaistų, kuriais bus prekiaujama parduotuvėse ir degalinėse  1

Bendruomeniškumas – galimybė padėti vienas kitam

Bendruomeniškumas – galimybė padėti vienas kitam  0

Jurbarko mieste siaučia vėjaraupiai

Jurbarko mieste siaučia vėjaraupiai  0

Vairavimo mokyklos ir Jurbarke susitarė kelti paslaugų kainas

Vairavimo mokyklos ir Jurbarke susitarė kelti paslaugų kainas  1

Prie konteinerio - išmėsinėtos kiaulės kaulai

Prie konteinerio - išmėsinėtos kiaulės kaulai  7

Rajono savivaldybė gavo finansavimą nemokamo WiFi zonoms viešosiose erdvėse įrengti

Rajono savivaldybė gavo finansavimą nemokamo WiFi zonoms viešosiose erdvėse įrengti  0

Rajoninė konferencija Jurbarkų darželyje-mokykloje

Rajoninė konferencija Jurbarkų darželyje-mokykloje  0

VTEK  nutraukė tyrimą dėl Jurbarko rajono mero elgesio

VTEK nutraukė tyrimą dėl Jurbarko rajono mero elgesio  11

Paaiškėjo bendruomenės, į rajoną pritraukusios didžiausią finansavimą

Paaiškėjo bendruomenės, į rajoną pritraukusios didžiausią finansavimą  14

Rajono policijos komisariatui vadovaus dar penkerius metus

Rajono policijos komisariatui vadovaus dar penkerius metus  2

Adventinis susitikimas Jurbarko krašto muziejuje su dvasininkais

Adventinis susitikimas Jurbarko krašto muziejuje su dvasininkais  0

Kalėdų senelio dovana – traktorius

Kalėdų senelio dovana – traktorius  0

Palaikyti Vilniuje streikuojančių mokytojų prie savivaldybės rinkosi Jurbarko pedagogai

Palaikyti Vilniuje streikuojančių mokytojų prie savivaldybės rinkosi Jurbarko pedagogai  11

Smalininkai pagerbė pilietiškiausią jaunuolį ir aktyvius miesto heraldikos kūrėjus

Smalininkai pagerbė pilietiškiausią jaunuolį ir aktyvius miesto heraldikos kūrėjus  0

VTEK: Jurbarko savivaldybės kontrolierius pažeidė įstatymą (svarstytas skundas ir dėl administracijos direktorės)

VTEK: Jurbarko savivaldybės kontrolierius pažeidė įstatymą (svarstytas skundas ir dėl administracijos direktorės)  4

Metų medžiu išrinkta Jurbarko rajone auganti liepa  – kas jos laukia Europos medžio rinkimuose?

Metų medžiu išrinkta Jurbarko rajone auganti liepa – kas jos laukia Europos medžio rinkimuose?  0

AB „Kauno energija“ planuoja Jurbarke įrengti biokuro katilą

AB „Kauno energija“ planuoja Jurbarke įrengti biokuro katilą  0

Kviečia į Lietuvos kariuomenės 100-mečio šventę Jurbarke

Kviečia į Lietuvos kariuomenės 100-mečio šventę Jurbarke  1

Mūsų partneriai