Raudonės pilyje pagerbė geriausius Jurbarko krašto socialinius darbuotojus

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Geras žmogus yra profesija. Tokie yra socialiniai darbuotojai, kurie 14-ąją savo profesinę šventę sutiko ypatingoje vietoje. Rugsėjo 26 dieną Raudonės pilyje iškilmingai paminėta Socialinių darbuotojų diena. Ta proga pagerbti ir rajono savivaldybės padėkomis apdovanoti geriausi šios profesijos atstovai.

 

Socialinių darbuotojų dienos proga savivaldybės padėkos įteiktos Socialinės paramos skyriaus vyriausiajai specialistei Ingai Kornikaitei – už ilgametį, sąžiningą ir profesionalų darbą valstybės tarnyboje, nuoširdžias pastangas formuojant ir įgyvendinant socialinę politiką Jurbarko rajone;

 

Veliuonos seniūnijos socialinei darbuotojai Eugenijai Ragaliauskienei – už ilgametį ir kruopštų socialinį darbą, nuoširdžią pagalbą seniūnijos gyventojams

 

bei Skalvijos vaikų globos namų socialinei darbuotojai Astai Petrikauskaitei – už ilgametį, nuoširdų ir pasiaukojantį socialinį darbą su vaikais.

 

Padėkos įteiktos ir Šimkaičių seniūnijos socialiniam darbuotojui Egidijui Petrylai, Eržvilko seniūnijos socialinei darbuotojai Algytei Greičiuvienei, Seredžiaus senelių globos namų socialinio darbuotojo padėjėjoms Marijai Šimeliūnienei ir Virginijai Zakarienei.

 

Priminsime, kad Lietuvoje oficialiai socialinių darbuotojų diena švenčiama rugsėjo 27 dieną. Ji švenčiama nuo 2004 metų kasmet Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva.

 

Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 m. įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas.

 

Be to, diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio vardu. Jis buvo kunigas pamokslininkas, gyvenęs XVI a. Prancūzijoje. Jis laikomas socialinio darbo pradininku. Šv. Vincentas Paulietis skatino žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis.

 

Socialinio darbo pradžia Lietuvoje laikomi 1990-1991 metai. Tuo metu šalyje pradėjo lankytis pirmieji socialiniai darbuotojai iš užsienio. Jie rengė seminarus socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo sistemų darbuotojams.

 

Straipsnis  6 komentarų
Mūsų partneriai