Rajono veidas nėra toks niūrus: gimstamumu lenkia Panevėžį, o verslas turi raumenis

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sako, iš šalies geriau matosi. „Mūsų laikas“ siūlo žvilgtelėti į Jurbarko rajono „veidą“, kurį jurbarkiečiams tarsi dėlionę surinko ir viešai pristatė ekonomikos ekspertas, finansų analitikas Gitanas Nausėda. Pastarasis rugpjūčio pabaigoje Jurbarke svečiavosi rajono smulkiųjų rajono verslininkų kvietimu. Jurbarko krašto paveikslą sudaro įvairūs parametrai, kuriuos šis ekspertas palygino su šalies vidurkiu. Tie parametrai – gyventojų skaičius, gyventojų senėjimas, gimstamumas, verslumas, viešbučių užimtumas, darbo užmokestis ir pan. Bendras rajono vaizdas gavosi ne toks jau niūrus ir beviltiškas, kaip paties vietiniams atrodo. Jurbarko kraštas šalies savivaldybių uodegoje ir dugne yra pagal vidutinį darbo užmokestį, verslumą, tačiau pagal gimstamumo rodiklį lenkia Šiaulių, Panevėžio rajonus, vestuvių skaičiumi lenkia Vilniaus rajono savivaldybę, o net aštuoniose Jurbarko krašto įmonėse vidutinis darbo užmokestis mokamas didesnis nei šalies vidurkis.

 

Pasirodo, demografinis Jurbarko rajono veidas ne taip sparčiai senstantis, kaip daugumai jurbarkiečių atrodo. Skaičiai rodo, kad šis kraštas senėja lėčiau nei kitos 31 savivaldybės. Naujagimių skaičius, tenkantis 1000-iui gyventojui, yra tik truputį žemesnis nei šalies vidurkis, bet gimstamumo rodikliu Jurbarko kraštas lenkia net Šiaulių, Panevėžio bei Palangos rajonus. Įdomus dar vienas iškalbingas faktas. Vestuvių skaičiumi Jurbarko rajonas lenkia net Vilniaus rajono savivaldybę!

 

Krašto gyventojų skaičius ženkliai sumažėjo, bet panašiai traukėsi ir kiti rajonai. 2007 metais rajono gyventojų skaičius 33 tūkst., 2017 m. -20 proc. mažesnis. Tai nėra kažkuo išskirtinis rodiklis šalies mastu. Taip pat socialinės rizikos šeimų santykinai nedaug, kas reiškia, kad ne pati prasčiausia ir rajono socialinė sveikata. Pagal socialines rizikos žmonių skaičių Jurbarko rajonas yra netoli šalies vidurkio.

Dar pastebima, kad Jurbarko krašto (ypač gyvenantys kaimiškose vietovėse) gyventojai sėslūs.

 

Visą straipsnį rasite naujame "Mūsų laikas" numeryje arba el. laikraštyje.

 

 

Straipsnis  5 komentarų
Mūsų partneriai