Rajono slaugytojos prašo kelti algas. Į rankas už etatą – 367 eurai

Straipsnis  18 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 Rajono ligoninės slaugytojų kantrybė trūko. Prašo padidinti atlyginimą, kuris yra vienas mažiausių respublikoje. Jurbarko rajono ligoninės slaugytojų profsąjungos atstovai su prašymais padėti visą rudenį raštais atakavo ir patį Jurbarko rajono ligoninės vadovą, ir ligoninės steigėją – rajono merą, ir Sveikatos apsaugos ministeriją bei Seimo sveikatos reikalų komiteto vadovybę.

 

Jurbarko ligoninės LSSO pirminės grupės pirmininkė Rasa Karalienė raštu kreipėsi į įstaigos vadovą bei steigėjų atstovą – rajono merą – su prašymu spręsti slaugytojų darbo užmokesčio didinimo klausimą. Šioje įstaigoje vidutinis slaugytojų darbo užmokesčio vidurkis – vienas mažiausių respublikoje ir siekia 528 eurus neatskaičius mokesčių. Prašyti didinti slaugytojų algas turėjo rimtą pagrindą. Visuose susirašinėjimuose akcentuojama, kad VšĮ Jurbarko ligoninėje slaugytojų darbo užmokestis nėra didinamas net ir po PSDF biudžeto rezervo lėšų skyrimo bei sveikatos apsaugos ministro raginimo šias lėšas skirti medicinos darbuotojų užmokesčio didinimui. Toji paskirta suma sveikatos priežiūros įstaigoms - 24 mln. 600 eurų.

 

Rašte, adresuotame Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentė Danutė Margelienė rašo, kad pastaruoju metu nuolat susiduria su slaugytojų skundais iš įvairių rajonų asmens sveikatos priežiūros įstaigų dėl itin mažo slaugytojų darbo užmokesčio, kuris net po Sveikatos apsaugos ministro sprendimų bei papildomų PSDF biudžeto rezervo lėšų skyrimo įstaigoms, nedidinamas, o derybos su įstaigos vadovu ir steigėjų atstovais dėl darbo užmokesčio didinimo neatneša rezultatų.

Atkreipiamas dėmesys, kad Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, kai kurių savivaldybių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai (taip pat ir Jurbarko ligoninės) vadovai dėl nesuprantamų priežasčių nedidina medicinos darbuotojų darbo užmokesčio, nors tam yra sudarytos tiek finansinės, tiek teisinės galimybės.

 

Į rankas – tik 367 eurai

Apie viską nuo pradžių. Slaugytoja Jurbarko ligoninėje už pilną etatą į rankas gauna 367 eurus. Arba vidutinė alga 528 eurų su visais mokesčiais. „Dauguma dirba daugiau nei vieno etato krūviu, nes jau nėra kam dirbti“, - „Mūsų laikui“ sakė VšĮ Jurbarko ligoninės Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) pirminės grupės atstovaujančioji Rasa Karalienė. Padėtis liūdna. Anot pašnekovės, skyriai skundžiasi, kad trūksta slaugytojų – dabar reikėtų bent 20-30. Rajono ligoninėje dirba 113 slaugytojų. Iš viso darbuotojų – 267. Ateitis tokia, kad po 5-6 metų nebus kam dirbti, nes slaugytojos sulauks pensijinio amžiaus. „Nebus kam dirbti. Naujų neateina. Nėra jokios motyvacijos. Kaip gali dirbti už 367 eurus?“, - klausė R. Karalienė.

 

Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikračio el. versijoje.

 

 

Straipsnis  18 komentarų
Mūsų partneriai