Paskaičiavo, kuri rajono socialinė grupė apmokama prasčiausiai

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono kultūros darbuotojai gauna kur kas didesnius darbo užmokesčius nei rajono medicinos darbuotojai. Tokia informacija nuskambėjo svarstant spalio 25 dienos tarybos posėdžio klausimą, beje, vienintelį, kuris tame posėdyje buvo nepriimtas. Tarybos narių buvo prašoma pritarti memorandumui „Dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą“ ir įgalioti rajono merą jį pasirašyti. Šiame memorandume Kultūros miniosterija siūlo savivaldybei 50 proc. prisidėti prie kultūros darbuotojų darbo apmokėjimo padidinimo.

 

Šį memorandumą pasirašius, ministerija rajono kultūros darbuotojų algoms kelti skirtų 29 tūkst. eurų ir tiek pat turėtų tam pačiam reikalui skirti ir rajono savivaldybė iš savo biudžeto.

Svarstydami šį klausimą komitetuose, kai kurie tarybos nariai prieš apsispręsdami pageidavo sužinoti, kiek maždaug uždirba rajono kultūros darbuotojai bei kitos socialinės grupės. Paaiškėjo, kad rajono kultūros darbuotojai, palyginus su kitomis socialinėmis grupėmis, atrodo ne taip ir prastai.

 

Rajono savivaldybės administracijos finansų skyriaus vedėjos Audronės Stoškienės preliminariais paskaičiavimais, kuomet ji metinį darbo užmokesčio fondą padalino iš 12 mėn. ir padalino iš konkrečios įstaigos etatų skaičiaus, gavosi tokie skaičiai, kad rajono kultūros darbuotojų darbo užmokestis apie 800 eurų; med. darbuotojų – iki 500 eurų. socialinių darbuotojų – 550 eurų; pedagogų – 650 eurų. „Tai labai teorinis skaičius. Norint, kad jis būtų tikslus, reikia tiksliai skaičiuoti etatus. Per vieną– dvi dienas fiziškai neįmanoma suskaičiuoti“, - tarybos posėdyje teisinosi A. Stoškienė.

 

Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas"  numeryje.

 

 

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai