Paramos skirstytojai susikibo dėl pinigų verslui

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kur dalinami pinigai, ten kyla didžiulės aistros. Nesvarbu, kad skirstomas sąlyginai mažas „aukso puodas“. Tas puodas – 4 tūkst. eurų, kuriuos rajono verslui skirsto rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo taryba, o aistras užvirė viena iš tų pinigų skirstytojų. Viena žinoma verslininkė Vitalija Petraitienė apkaltino smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo tarybą, kad šioji pinigus verslui skirsto nesilaikydama nuostatų. Minėtos tarybos pirmininkas neapsikentė ir paaiškino, kad visi piktumai prasidėjo po to, kai fondo tarybos nariai nepritarė skirti paramą įmonei, kuriai vadovauja minėta V. Petraitienė.

 

Praėjusį ketvirtadienį vykusio ataskaitinio susirinkimo metu Jurbarko mieste vienas rajono merui Skirmantui Mockevičiui skirtas klausimas buvo „visai iš kitos operos“, nei kad uždavinėjo gyventojai: nuo apleistų namų, neasfaltuotų gatvių, viešų tualetų, triukšmaujančio jaunimo ir kt.

Žinoma verslininkė Vitalija Petraitienė viešai kreipėsi į merą su priekaištais smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo tarybai, kaltindama, kad šio fondo tarybos nariai ir pats jos pirmininkas dirba neprincipingai, kad paramą verslui taryba skirsto nesilaikydami nuostatų, kad atmesdami verslininkų prašymus nepaaiškina motyvų, kodėl taip nusprendė. Tikino, kad ji pati 12 metų yra šio fondo tarybos narė, bet tokios prastos komisijos, anot jos, dar nėra buvę. V.Petraitienei kilo abejonių ir dėl pačios fondo tarybos sudarymo principų: užkliuvo, kad du fondo tarybos nariai iš tos pačios „Jaunosios kartos“, kad administracijos specialistai priklausomi nuo tarybos, pasigedo opozicijos atsvovų. „Net norėčiau, kad būtų atliktas šios komisijos auditas, nes, manau, kad ne visi prašymai buvo teisingai atmesti arba teisingai patenkinti“, - viešai kalbėjo V.Petraitienė, tikinusi, kad geriau, kad to fondo nebūtų ar kad pinigai būtų skirstomi ne pavieniams asmenims, o ekskursijoms, mokymams.

Rajono savivaldybės smulkiojo verslo rėmimo fondo tarybą sudaro savivaldybės administracijos atstovė Gražina Ilgevičienė, vicemeras Saulius Lapėnas, Jurbarko rajono darbdavių asociacijos pirmininkas Tomas Matusas, tarybos narys S.Meškauskas, pati V. Petraitienė, deleguota Jurbarko rajono verslininkų organizacijos tarybos, bei Jurbarko krašto verslininkų sąjungos tarybos narys Rimantas Žičkus.

 

Supyko, nes negavo pinigų

Sužinojęs apie tokius kaltinimus, viešai pasisakyti panoro jau minėtas fondo tarybos pirmininkas S.Meškauskas. Anot jo, viso šio piktumo esmė ta, kad praėjusiais metais Vitalija Petraitienė, UAB „Žemvita“ direktorė, pati priklausydama fondo tarybai, kreipėsi į smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondą dėl paramos. Fondo taryba nubalsavo paramos šiai įmonei neskirti. „Pirma, fonde labai mažai lėšų, todėl parama skiriama, kai įmonei ar verslininkui tos paramos tikrai reikia, o ne toms, kurios eilę metu pelningai dirba. Antra, manau, neetiška prašyti paramos iš fondo, kurio tarybos narys esi. Mano ir kitų narių nuostata tuo klausimu sutapo“, - sakė jis, spėjęs, kad Vitalijai toks sprendimas buvo netikėtas ir ją papiktino. V.Petraitienės prašymu, S.Meškausko ir S.Lapėno veiksmus svarstė ir etikos sargai, bet jokių nusižengimų jų veiksmuose nerado.

 

S.Meškauskui kyla kitų minčių. „Įdomu tai, kad Vitalija jau nemažai metų dalyvauja šio fondo taryboje, ir tai, kad ją labai nustebino mūsų nepritarimas, kelia klausimą, kaip tokie klausimai buvo sprendžiami anksčiau, kuomet fonde būdavo kur kas didesnės sumos. Yra buvę 120 tūkst. litų“, - svarstė S.Meškauskas, patikinęs, kad nėra draudžiama fondo nariams prašyti paramos, tačiau tokiu atveju jie turi susitaikyti su komisijos daugumos nuomone. Pasak S.Meškausko, jam ir visiems fondo tarybos nariams svarbi visuomenės nuomonė. Anot jo, nesinori, kad eilinį kartą susidarytų nuomonę, kad savi remia savus, nes, fondo tarybos pirmininko žodžiais, taip nėra.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje "Mūsų laiko" versijoje, adresu http://www.mūsųlaikas.lt/el-laikrasciu-archyvas#nppPaid

 

Straipsnis  4 komentarų
Mūsų partneriai