Paaiškėjo Raudonės pagrindinės mokyklos likimas

Straipsnis  10 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Raudonės seniūnijai ir rajono valdžiai nebereikės sukti galvos, kur Raudonės pagrindinę mokyklą iškelti iš pilies. Problema išsisprendė savaime. Mokyklos nebeliks. Nei pagrindinės, nei pradinės. Užsidarys ir nuo rugsėjo 1 dienos nebeveiks. Tokią liūdną žinią rajono tarybos nariams pranešė pats šios mokyklos direktorius Vytautas Staponas. „Kaip mokyklos vadovas paskutinį kartą pristatau mokyklos veiklos ataskaitą“, - tarybos komitetų nariams šią savaitę sakė jis, pristatydamas 2016-2017 metų Raudonės pagrindinės mokyklos veiklos ataskaitą.

 

Direktorius vietiniams politikams pranešė, kad galutinai žlugo viltys Raudonėje išsaugoti bent pradinę mokyklą. Apklausus miestelio tėvus, paaiškėjo, kad nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos į šią pradinę mokyklą eitų tik 8 vaikai. Ir tie į 1-3 klases, nes ketvirtoko nebūtų nė vieno.

 

„Nėra jaunų šeimų, nėra darželio, nėra socialinio būsto“, - aiškino tokios liūdnos baigties priežastis Raudonės mokyklos direktorius.

Raudonės pagrindinė mokykla jau ir šiais mokslo metais vegetuoja. Nepilnu krūviu dirba mokytojai. 17 pedagogų moko 55 ugdytinius (iš jų 47 mokiniai, o likusieji – darželinio amžiaus). Praėjusiais metais dirbo 24 pedagogai – 7 pedagogai atleisti. Tiesa, nors mokinių ir pedagogų ženkliai sumažėjo, aptarnaujančio personalo skaičius išliko toks pat, 24.

 

Be to, mokykloje nėra penktos, devintos klasių. Kelios jungtinės klasės. Išimties tvarka leista formuoti vieną aštuntą klasę su septyniais vaikais.

Apie 40 proc. vaikų yra ne iš Raudonės miestelio, o atvežami iš aplinkinių kaimų.

 

„ Tėvai norėtų, kad liktų mokykla, bet jos be mokinių nebus“, - tarybos nariams kalbėjo V. Staponas, patikinęs, kad mokymo įstaigos bendruomenė jau ruošiasi šiam liūdnam įvykiui. Direktorius politikus informavo, kad artimiausiu metu rengs projektą dėl Raudonės pagrindinės mokyklos uždarymo. „Didžiulė nostalgija. Bet yra kaip yra“, - sakė jis.

 

Priminsime, kad rajono valdžia puoselėjo viltis Raudonės mokyklą iš pilies iškelti į seniūnijos pastatą, o pačią seniūniją atkelti į Raudonės pilį.

 

 

Straipsnis  10 komentarų
Mūsų partneriai