Niūri realybė: mokyti fizikos kalbinami į pensiją išėję pedagogai

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Su fizikos mokytojais situacija rajone tokia prasta, kad šio dalyko mokyti kalbinamos jau senokai išėjusios į pensiją buvusios fizikės pedagogės.

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai tikino, kad naujuosius mokslo metus rajono mokymo įstaigos pasitinka pilnai sukomplektavusios pedagogų komandas, ir kad bent jau kitokios informacijos negirdėti iš mokyklų vadovų. Vienintelė Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos vadovė yra informavusi, kad ieško fizikos mokytojo. Situacija yra liūdnesnė.

 

„Mūsų laikui“ Veliuonos gimnazijos vadovė Vida Greičiūtė patvirtino, kad jie vis dar ieško fizikos mokytojo. Šio dalyko specialisto prireikė po to, kai jų jauna fizikė išėjo nėštumo atostogų. „Turėjome visus specialistus, bet mūsų mokytoja netrukus turi gimdyti, kuo labai džiaugiamės“, - šypsojosi V. Greičiūtė. Veliuonos gimnazijai naujo fiziko reikės vieneriems metams.

 

Gimnazijos direktorė patikino, kad šios srities pedagogo ieškojo įvairiais būdais ir kone visoje Lietuvoje, tuo pačiu ir kaimyniniuose rajonuose apsiklausinėjo, bet viskas veltui. Direktorė pasakojo, kad net buvusias fizikos mokytojas, dabar jau pensininkes, bandė prisikalbinti. Šioms garbaus amžiaus pedagogėms, dirbusioms rajono mokyklose, buvo siūlomos ir geros sąlygos – kad automobiliu bus nuvežtos ir parvežtos, bet norinčiųjų neatsirado.

 

Darbo ieško 18 pedagogų

Rugsėjo 5 dienos duomenimis, Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriuje buvo registruota 18 pedagogų, kurie ieško darbo. Dar­bo ieš­ko 2 istorijos mokytojai, 1 mu­zi­kos, 4 lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­jai, 3 pradinio ugdymo mokytojai, 1 matematikas, vokiečių kalbos mokytojas, 2 technologijų mokytojai, 3 socialiniai pedagogai bei biologijos mokytojas. Jurbarko skyriaus vedėjo pavaduotojo Egidijaus Kulikausko teigimu, darbo biržos pasiūloje registruotų fizikos, che­mi­jos, geog­ra­fi­jos ar in­for­ma­ti­kos mo­ky­to­jų nėra nė vieno. Jų trūkumas jaučiamas kiekvienais metais. Pašnekovas apmaudauja, kad darbo birža jau senokai nėra registravusi fizikų ir chemikų. Darbo biržoje paprastai registruojasi humanitarinių, socialinių mokslų atstovai.

 

 

Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas" numeryje, kuris pasirodys jau rytoj, penktadienį.

 

 

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai