Mokslo ir žinių dieną kaimo žmonėms dovanojo skaitymo džiaugsmą

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Akcija „Padovanok kaimo bibliotekai knygą“ šeštadienį, rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną, pasiekė kulminaciją – neabejingų žmonių dėka šiaulietės Odetos surinktos knygos pasiekė Jurbarko rajono Kartupių kaimo biblioteką. Simbolinės ir kartu labai prasmingos akcijos sumanytoja teigia, kad rezultatas pranoko visus lūkesčius – mažytės bibliotekos lobynas praturtėjo 300-tais knygų.

Informacijos sklaida per socialinius tinklus

Odetos manymu, žmonės mieliau skaitytų, jeigu juos pasiektų šiuolaikinė literatūra. Ir jeigu miesto žmonėms tai ranka pasiekiama, kaimo žmonės susiduria su šokiais tokiais sunkumais, mat mažytėse kaimų bibliotekose naujų knygų rasti sunku.

Štai tokios mintys kurį laiką nedavė ramybės svetur gyvenančiai lietuvei, kuriai savos šalies žmonių likimas nuoširdžiai rūpi. O nuo minčių iki jų realizavimo Odeta priartėjo labai greitai. Įvairiose socialinio tinklo „Facebook“ grupėse moteris pradėjo dalintis informacija apie pačios organizuojamą akciją.

„Gal pasirodysiu keista ir liksiu nesuprasta, bet esu kilusi iš mažo kaimelio. Kai ten gyvenau, bėgdavau į biblioteką knygų, kad turėčiau ką veikti laisvu laiku. Dabar užaugau, gyvenu toli nuo savo kaimelio, bet seku vietines naujienas. Ten vis dar yra jaunimo, pagyvenusių žmonių, o biblioteka vis dar skurdi, su senomis knygomis“, - rašė Odeta.

etaplius nuotr.

Žmonių dosnumas pranoko lūkesčius

Internete pasklidęs pranešimas sulaukė dėmesio. Vieni, kaip pasakojo pati Odeta, pasinaudojo proga atiduoti senas, tačiau patiems sentimentus keliančias knygas, tuo metu kiti, išgirdę tikrąją akcijos siunčiamą žinią, dovanojo naujas, nė neskaitytas knygas.

Pasak akcijos sumanytojos, knygos ją pasiekė pačiais įvairiausiais kanalais – vieni literatūrą siuntė paštu, kiti įteikė asmeniškai, treti prie akcijos prisijungė Odetos paskirtu laiku, kuomet moteris į Lietuvą grįžo atostogų.

Rugpjūčio 31 d. susitikome su Odeta perduoti Etaplius kolektyvo surinktų knygų. Tuomet organizatorė knygų buvo pririnkusi pilnutėlaitį prekybos centro vežimėlį ir savo laimikiu labai džiaugėsi.

„Tikrai nesitikėjau, kad tiek neabejingų žmonių atsiras. Pati nuėjau į knygyną ir pažiūrėjau, kokios knygų kainos Lietuvoje. Labai didelės... Stebiuosi, kad žmonės išvis knygas aukoja“, – žibančiomis akimis kalbėjo moteris.

Pasibaigus numatytam akcijos laikui, organizatorė suskaičiavo surinkusi per 300 knygų. Visas jas moteris jau kitą rytą išgabeno į savo gimtinę – nedidelį Kartupių kaimelį, esantį Jurbarko rajone.

„Tikiu, kad jūsų knygos bus skaitomos ir mylimos“

Rugsėjo 1-ąją akcijos sumanytoją kaimelyje pasitiko draugiška bibliotekininkė Danguolė. Odeta pabrėžė, kad nedidukės Kartupių kaimo bibliotekos interjeras sukurtas pačios Danguolės ir kultūros namų vedėjos rankomis. Aplinka esą labai graži ir tvarkinga.

Jaukioje aplinkoje įteiktos ir šalies geradarių dovanotos knygos, kuriomis, nė neabejojama, jau netrukus galės džiaugtis vietos gyventojai.

„Bibliotekininkė sakė, kad dabar visos knygos turės keliauti į Jurbarką, kur bus inventorizuotos ir tuomet grižusios į kaimo biblioteką, bus sudėtos į lentynas“, – teigė akcijos organizatorė.

Įteikusi knygas, Odeta dar kartą dėkojo visiems prisidėjusiems: „Ačiū visiems geros valios žmonėms, kurie prisidejo prie mano sugalvotos akcijos. Tikiu, kad jūsų suaukotos knygos bus skaitomos ir mylimos. Ačiū už jūsų gerumą.“

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai