Ministerijos siūlomos dviejų mokyklų jungtuvės priešina Smalininkų bendruomenę

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jau kuris laikas sklandę gandai pasitvirtino. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) Smalininkų technologijų ir verslo mokyklą planuoja sujungti su Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindine mokykla, jei tam pritartų Jurbarko rajono savivaldybės taryba. Jei tarybos nariai šiam jungimuisi nepritartų, tuomet Ministerija svarstys alternatyvą profesinio mokymo įstaigą prijungti kaip padalinį prie Tauragės profesinio rengimo centro. Tokie du variantai yra numatyti ŠMM profesinio mokymo įstaigų pertvarkos plane. Tai „Mūsų laikui“ balandžio 13 dieną patvirtino Švietimo ir mokslo ministro patarėjas Marius Ablačinskas. Tą pačią informaciją abiejų Smalininkų mokyklų bendruomenėms, rajono tarybos nariams išdėstė ŠMM Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Saulius Zybartas. Šis pirmas viešas susitikimas surengtas rajono valdžios ir ministerijos bendra iniciatyva. Antradienį Smalininkų TVM skaitykloje užvirusios diskusijos parodė, kokia karšta tema yra dviejų skirtingų įstaigų jungtuvės ir kad lengvo sprendimo tikrai nebus. Įtariai į pertvarkos planus žiūri tiek L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos bendruomenė, tiek dalis rajono tarybos narių.

 

 

Ministerijos atstovas norėjo išgirsti, ar mokyklų bendruomenės iš esmės pritaria mokyklų susijungimui ar ne. Tuo tarpu pati bendruomenė norėjo konkrečių atsakymų. „Kas mums iš to geriau, ką sutaupysime, ar tikrai pasieksime tą tikslą, ar pagerės ta ugdymo kokybė, ar pritrauksime vaikus ir kaip dabar nekalbėti apie rezultatus, poreikius“, - klausė L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos pedagogė Edita Gylienė. S. Zybartas susitikime kalbėjo apie tai, kad Smalininkuose sujungta mokykla galėtų virsti į technologinę gimnaziją vaikams, kurie nesiekia akademinės karjeros. Baigę šią mokyklą jie gautų ir bendrąjį išsilavinimą, ir įgytų profesiją.

Kalbėjo, kad apjungus abi mokyklas pagerėtų ugdymo kokybė. L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos pedagogai į tai replikavo tuo, kad sujungta mokykla greičiau primins zoologijos sodą. Mokytojos klausė, kaip viename pastate galės mokytis ir darželinukai, ir suaugusieji.

 

Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas" numeryje

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai