„Metų ūkis 2017“ apdovanojimai – augalininkystės ūkiams

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šiandien, paskutinį rudens šeštadienį, į Jurbarko kultūros centro salę susirinko mūsų rajono žemdirbiai – į dvidešimt ketvirtą kartą organizuojamą šventę „Metų ūkis 2017“ juos sukvietė Jurbarko rajono savivaldybė, Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga ir VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuras. Šventėje pagerbti ir apdovanoti geriausi Jurbarko rajono ūkininkai.

GERIAUSIŲJŲ DOSJĖ

REDA IR ALGIRDAS UMANTAI savo ūkininkavimo kelią pradėjo Eržvilko seniūnijos pakraštyje įsikūrusiame Rutkiškių kaime. Tik įkūrus ūkį 1998 metais dirbamos žemės plotai nebuvo dideli, tačiau ūkiui nuolat augant šiuo metu ariama ir sėjama beveik 1000 ha. Kaip ir dauguma ūkininkaujančių mūsų krašte, ūkininkai augina kviečius, rapsus, žirnius ir kitas tradicines kultūras. Per pastaruosius metus ūkyje padaryta didžiulė pažanga – įsigyta moderni žemės ūkio technika, kuri esant poreikiui nuolat atnaujinama. Be to, įsigijus seną trąšų sandėlį, jis renovuotas ir įkurta gamybinė bazė, pastatyti grūdų džiovinimo bokštai, grūdų ir trąšų saugyklos, garažai technikai. Reda ir Algirdas jaučia savo darbo prasmę, kantriai ir sąžiningai dirbdami jie nesiskundžia net ir gamtai iškrėtus kokį nedidelį pokštą. Abu į ateitį žiūri su viltimi, kad viskas bus gerai.

GIEDRIUS GREIČIUS, gimęs ir augęs Jurbarko krašte, baigęs tuometinę Lietuvos veterinarijos akademiją ir įgijęs veterinarijos gydytojo kvalifikaciją, ūkininkauti pradėjo 2005-aisiais. Ūkį įkūrė Jurbarkų seniūnijoje, Meškininkų kaime, paveldėjęs tėvų žemes. Įskiepyta iš tėvų žemė nenuėjo veltui – pradžioje turėjo apie 100 ha žemės ir augino tradicines kultūras: miežius, rapsus, kvietrugius ir šiek tiek bulvių. Vėliau jis atsisakė tradicinių kultūrų ir pradėjo auginti ne vien tik bulves, bet ir įvairias daržoves. Dalis derliaus sandėliuojama, kita dalis išvežama perdirbti.Giedrius yra žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos daržovės“ įkūrėjas. O šiuo metu yra šio kooperatyvo narys. Seniūnija ir gimto krašto žmonės tik geru žodžiu mini šį jauną ūkininką, kuris aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje, be kurio paramos neapsieina nė vienas seniūnijos renginys.

Rotuliuose ūkininkaujantis REMIGIJUS MALINAUSKAS su žmona JOVITA, Jurbarko PSPC šeimos gydytoja, ūkį įkūrė 2015 metais, pradėdamas ūkininkauti kaip jaunasis ūkininkas, perėmęs ūkį iš savo mamos. Remigijus verčiasi augalininkystės produktų gamyba, dirbdamas beveik 140 ha žemės ir augindamas tradicinius žemės ūkio augalus. Ne paslaptis, kad ūkininkavimo tradicijas jis paveldėjo iš savo mamos Onutės, kuri ir šiandien yra nuolatinė patarėja ir pagalbininkė sūnui jo ūkio darbuose. Remigijus su šeima gražiai tvarkosi Rotuliuose esančioje sodyboje. Džiugina tai, kad jauna šeima savo ateitį kuria kaime ir neketina niekur iš čia išvykti.

(Atnaujinsime)

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai