Karantino žemėlapyje rajono mokyklų nėra

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vasario 5 dieną šalies savivaldybių pateiktais duomenimis, karantinas paskelbtas 135 mokyklose, t.y. 13 proc. nuo visų šalies mokyklų, informuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Tarp šalies savivaldybių, kuriose nepaskelbtas karantinas – ir Jurbarko rajonas. Nė viena rajono mokymo įstaiga nėra uždaryta.

 

„Dirba visos švietimo įstaigos“, - trečiadienį „Mūsų laikui“ patvirtino rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys. Anot jo, dviejose savivaldybės mokyklose buvo tokių ženklų, kad didėja neateinančių į mokyklą vaikų skaičius, bet karantino tikrai nebuvo skelbta. „Šaltukas paspaudė gerėlesnis, tai gal ir nebus tų didelių bėdų“, - šypsojosi jis.

 

Karantinas mokyklose skelbiamas tuomet, jei serga 20 proc. tos mokymo įstaigos auklėtinių tuo metu, kai rajone paskelbta gripo epidemija.

Jei nėra paskelbta gripo epidemija, mokinių sergamumas toje mokymo įstaigoje turi siekti 50 proc.

 

Jurbarko rajone gripo epidemija paskelbta vasario 6 dieną, antradienį.

 

Karantinas paprastai trunka 5-10 dienų ir vaikai (nei sergantys, nei sveiki) į mokyklą neina. Mokytojai tuo laiku dirba, bet nebūtinai mokyklose.

 

Vasario 5 dienos duomenimis, Švenčionių rajone uždarytos visos 8 mokyklos, Lazdijų rajone – 11 iš 12, Jonavos rajone – 14 iš 20, Kėdainių rajone – 10 iš 17, Prienų rajone – 6 iš 12, Joniškio rajone – 4 iš 9, Ukmergės rajone – 7 iš 17, Raseinių rajone – 6 iš 14 mokyklų. Kauno miesto savivaldybėje karantinas paskelbtas 30 iš 66, Vilniaus mieste – 12 iš 118 mokyklų.

 

33 šalies savivaldybėse karantinas nepaskelbtas. Dvylikoje savivaldybių uždaryta po 1 mokyklą, kitose savivaldybėse – po 2-3 mokyklas.

 

Karantinas Kaune tęsis iki vasario 15, Vilniuje – iki vasario 13, o Kėdainių, Jonavos, Prienų, Švenčionių ir Raseinių rajonuose mokiniai į mokyklas turėtų grįžti vasario 12 dieną.

 

Šalyje yra apie 1100 mokyklų.

 

„Mūsų laiko“ inf.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai