Kad ir labai iš lėto, naujoji „Norfa“ skinasi kelią į Jurbarką

   
Straipsnis  21 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Vasario 6-osios popietę Jurbarko miesto seniūnijos salėje įvyko jau trečiasis prekybos centro Dariaus ir Girėno gatvėje projekto svarstymas. Projektą pristatė projekto vadovas, architektas Justas Volungevičius. Trečio viešo šio projekto svarstymo prireikė, nes prekybos centras įkomponuotas į gyvenamąjį kvartalą šalia judrios gatvės. Šalia gyvenantys žmonės baiminosi, kad naujasis pastatas padidins triukšmingumą ir prašė atsižvelgti į jų prašymus. Pasak architekto, į šiuos prašymus atsižvelgta. Daugiau prašymų ir pageidavimų pažėrė rajono valdžios atstovai.

Kaip žinia, naują pastatą, kuriame įsikurtų „Norfa XL“, planuojama statyti Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Antanui Šabaniauskui skirtos skulptūros. Antradienį jurbarkiečiams pristatytame projekte nurodyta, kad naujasis prekybos centro pastatas bus 2 tūkst. kv.  m, 7,5 metro aukščio, vieno aukšto, o ne dviejų, kaip anksčiau planuota. Tai būtų maisto ir kitų prekių parduotuvė su automobilių stovėjimo aikštele. Statytojas – UAB „Rivona“. Architektas pristatė naują projektą, kuriame, atsižvelgus į gyventojų pageidavimus, pakeitė iškrovimo vietą, taip vadinamą rampą. Patraukė toliau nuo gyvenamųjų namų ir numatė arčiau gatvės pusės.

Pasak architekto, naujasis pastatas nebus niekuo ypatingas – bus ir kaip ir dauguma panašių prekybos centrų. Pastato apdaila – tipinė dabartinėms „Norfoms“ – iš natūralaus tikro akmens.

Projekte numatyta ir sutvarkyti A. Šabaniauskui skirtą postamentą, ir aplinką. Techniniame projekte tai bus detaliau išspręsta.

Naujasis „Norfos“ pastatas jungsis prie miesto vandentiekio, nuotekų tinklų. Šilumos tiekimas numatytas iš atsinaujinančių šaltinių. Bent jau taip nuspręsta šiame etape. Pastato šildymas bus eksperimentinis – taikomas elektrinis šildymas, kuomet surenkama ir rekuperuojama šiluma, kurią išskiria visi įrenginiai, tokie kaip šaldytuvai, kiti elektriniai prietaisai.

Rajono valdžios atstovai architektui išsakė pageidavimų, kad tiek prekybos centro pastatas, tiek pati aikštelė būtų gerai apšviestos, nurodydami, jų žodžiais, blogą Šakių „Norfos“ pavyzdį – ji labai menkai apšviesta. Anot mero Skirmanto Mockevičiaus: „Naujoji parduotuvė turėtų būti taip apšviesta, kad būtų kaip švyturys, kuris matytųsi net nuo tilto per Nemuną.“  

Kiti rajono valdžios bei savivaldybės architektų prašymai – automobilių stovėjimo aikštelė turėtų būti iš trinkelių, reikėtų perkelti pėsčiųjų perėją arčiau prekybos centro, bet tam reikės Lietuvos automobilių kelių direkcijos sprendimo. Prie gyventojų pasiūlymų – iškelti esamus apšvietimo tinklus, kad tame sklype, kur stovės prekybos centras ir stovėjimo aikštelė, neliktų betoninių elektros stulpų.

Tarp nuskambėjusių (juokais išsakytų) prašymų projekto vadovui buvo ir tokių, kaip pastatyti apžvalgos bokštą, kur būtų galima pasigėrėti Nemunu.

Vis dėlto naujasis prekybos centras „Norfa XL“ išdygs dar negreitai. Pasak J. Volungevičiaus, jei viskas vyks sklandžiai, rudenį prasidės statybos. „Bet taip nebūna“, – sakė architektas. Pačios statybos paprastai trunka 6 mėnesius. Šalia gyvenantieji pajuokavo, kad naujoji „Norfa XL“ Jurbarke greičiausiai išdygs kitoms Kalėdoms.

Kad šiais metais parduotuvės pastatyti neplanuojama,  „Mūsų laikui“ patvirtino ir „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.

Straipsnis  21 komentarų
Mūsų partneriai