Jurbarko vandalams pasiųsta aiški žinia

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko krašto viešųjų erdvių vandalams siunčiama aiški žinia. Savivaldybė, pareigūnai, seniūnija ir apskritai aktyvūs, savo kraštui neabejingi jurbarkiečiai nesitaikstys su niokotojais. Jau sudėliotas konkrečių veiksmų planas, kaip apsaugoti nuo vandalų tokias viešąsias miesto poilsio zonas kaip paimsrys, jaunimo parką ir žadama niokotojams kitokių staigmenų.

 

Pirmadieni popietę pasitarti, kaip apsaugoti miesto viešąsias erdves nuo vandalų, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis sukvietės policijos atstovą, bendruomenės pareigūną Ramūną Budrių, miesto seniūną Romualdą Kurą, aktyvų jurbarkietį, iniciatyvinės „Tvarkau Jurbarko kraštą“ grupės narį Džeraldą Kiulkaitį ir dviračių žygių organizatorių Marių Mikalainį bei rajono žiniasklaidos atstovus. Šį susitikimą pagreitino žinia, kad vandalai įsisuko į neseniai sutvarkytas paimsrio pavėsines. Šias rajono savivaldybės prašymu, šveitė, perdažė, sutvarkė įvairios įstaigos, organizacijos, bendruomenės. Paimsrio poilsio zonoje iš viso yra 14 pavėsinių, iš kurių nesutvarkytos tik dvi. Bet, kaip patikino D. Juodaitis, ir šios artimiausiu metu atrodys kaip naujos - surado, kas jas sutvarkytų.

 

Susitikimas buvo naudingas. Pirmadienį po ilgų diskusijų sutarta, kad rajono policija su rėmėjais patruliuos paimsriu vakarais, dviratininkų atstovas kvies dviratininkus būti budriais ir pranešti apie pastebėtus vandalizmo atvejus ar kitus pažeidimus. Miesto seniūnas Romualdas Kuras pažadėjo įrengti specialias lenteles, raginančias laikytis tvarkos prie įėjimų į paimsrį, bei suorganizuos, kad pavėsinių suoliukai būtų laikas nuo laiko plaunami. Taip pat policijos atstovo prašymu, pavėsinės ilgainiui bus sunumeruotos, kad pareigūnai jas lengviau rastų, gavę iškvietimą. Šio susitikimo žinia aiški. Niokotojai stebimi, kad su jais nebus taikstomasi. Galiausiai turi būti elementari pagarba kitų darbui. Apgailestaujama, kad mieste niekaip nesibaigia saulėgrąžų lukštų spaudymo ten, kur sėdi, mada.

Bet to neužtenka. Visi sutiko, kad reikia ir visuomenės pagalbos. Netoleruoti vandalizmo ir kitokio niokojimo raginami ir visi Jurbarko krašto gyventojai. Dž. Kiulkaitis ypač kreipiasi į tuos, kurie vaikšto, važinėja paimsiu - prašo nepraeiti, jei kas geria, šiukšlina, laužo, sėdi ant pavėsinių stogų ar kitaip niokoja visų miestiečių turtą. Jo manymu, toks netoleravimas duotų didžiulį efektą. Jei mandagūs žodžiai nepadeda, reikia kviesti policiją.

 

Susirinkusieji priminė, kad pažeidimus darančius (tuo pačiu ir nepilnamečius) galima filmuoti, fotografuoti, o visą medžiagą atsiųsti policijai internetu, per epolicija.lt svetainę. Galima tai padaryti anonimiškai.

Visi sutiko, kad pagrindiniai viešųjų erdvių niokotojai yra jaunimas. Seniūnas pastebėjo, kad užfiksuota tokių vandalizmo atvejų, kuomet Imsrėje suolas atsidūrė du kartus per dieną.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas D. Juodaitis informavo, kad su šia žinia, t. y. raginimu netoleruoti niokotojų, lankysis miesto mokyklose.

 

D. Juodaitis kviečia gyventojus būti aktyviais visame rajone. „Tačiau mieste vandalų veiksmų, kaip bebūtų gaila, pasitaiko dažniau. Kaime bendruomenė daugiau bendrauja, dažniau pastebi vieni kitus. Todėl problemos sprendžiasi greičiau“, - sakė pašnekovas. Jis tiki, kad policijos pareigūnai su savo rėmėjais aplankys ir kitas seniūnijas, vildamasis, kad padaugės ir pačių policijos rėmėjų, kurie apims daugiau teritorijos.

 

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai