Jurbarko naujosiose kapinėse – pertvarkų gairės

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Naujosios Jurbarko miesto kapinės – plečiamos. Už kapinių tvoros jau driekiasi būsimų kapaviečių plotai. Prireiks kelerių metų, kol šiuose dirvonuose susigulės žemė, sužaliuos žolė ir bus galima laidoti artimuosius. Kol tai nutiks, kapavietės turės išsitekti dabartinėje kapinių teritorijoje. Dėl kolumbariumo statybos, kas praplėstų laidojimo galimybes, politikai kol kas neapsisprendžia. Kaip rodo kaimyninio rajono patirtis, nors kolumbariumas kapinėse pastatytas, urnos vis tiek laidojamos žemėje.

Kapinės plečiasi

Jurbarko r. savivaldybės vyr. architektės G. Gadliauskienės teigimu, naujai nustatytos miesto ribos leido ištaisyti prieš keletą dešimtmečių padarytą klaidą – neteisingai nubrėžtas miesto ribas – ir galutinai suformuoti 5,139 ha žemės kapinėms paskirtą sklypą, todėl ateityje dėl vietos kapavietėms trūkumo nerimauti jurbarkiečiams nereikės. Šiuo metu įsisavinta trečdalis visos kapinių teritorijos, dar trečdaliui ruošiama erdvė. Šie darbai gana greitai vyksta, todėl po šios vasaros jau matome pirmuosius rezultatus.

„Ten, kur buvo jaunuolynas, dabar iškirsti medžiai, išrauti kelmai ir suarta žemė, kiek įmanoma pašalintos, išrinktos šaknys. Žemė turi porą metų susigulėti, kad būtų galima laidoti. Šiam plotui bus reikalinga priežiūra, kad per tuos kelerius metus neatželtų pašalintas jaunuolynas. Darbus atliko UAB „Savas medis“. Tai kainavo apie 5 tūkst. eurų“, – pasakoja Jurbarko miesto seniūnijos seniūnas R. Kuras.

Jurbarko miesto seniūnijos duomenimis, šiais metais iki spalio 23 d. laidoti Jurbarko kapinėse išduoti 149 leidimai. Senosiose miesto kapinėse leidžiama laidoti tik artimųjų kapavietėse, o kas tokių neturi – Kalnėnų kapinėse.

Ne viskas ištesėta, kas pažadėta

Pavasarį prakalbus apie kapinių plėtros darbus ir perspektyvas, kalbėta apie vandens įvedimo būtinybę. Žmonėms iš talpyklos vandenį semti nepatogu, o tiems, kurių artimųjų kapai toliau, sunku ir atsinešti. Vandentiekį savivaldybė žadėjo įrengti jau šią vasarą, bet vanduo taip ir liko tik talpykloje. „Vanduo neatvestas, nors planuota, buvo vykdomi ir viešieji pirkimai, bet nepavyko rasti paslaugos tiekėjo už realią, neišpūstą kainą. Dabar vėl skelbsime konkursą, kad bent pavasarį vandentiekis būtų įvestas“, – aiškina G. Gadliauskienė.

Daugiau skaitykite laikraštyje, kurį taip pat galite įsigyti šiuo adresu:  http://www.mūsųlaikas.lt/el-laikrasciu-archyvas

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai