Jurbarke du reidus surengusi statybų inspekcija rado pažeidimų

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Balandį Jurbarke buvo vykdomi planiniai statybų inspekcijos reidai. Kaip „Mūsų laiką“ informavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos atstovė viešiesiems ryšiams Ligita Luščiauskaitė, Jurbarke reidą atliko Inspekcijos Klaipėdos departamento specialistai. Inspekcija Jurbarke atliko du reidus.

 

Vieno reido metu nustatyta savavališka statyba. Buvo surašytas savavališkos statybos aktas dėl neypatingojo statinio savavališkos statybos, privalomasis nurodymas nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų, bus surašomas įpareigojimas per 6 mėn. likviduoti savavališkos statybos padarinius. Už minėtą pažeidimą atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 351 straipsnio 5 dalyje. Naujo neypatingo statinio savavališka statyba užtraukia baudą nuo 800 iki 2400 eurų.

 

Kito reido metu nustatytas pažeidimas dėl daiktinių teisių neįregistravimo. NTR neįregistruotas neypatingųjų statinių kategorijai priskiriamas statinys. Statybos įstatymas numato prievolę: nebaigtas statyti ar rekonstruoti ypatingasis ar neypatingasis statinys ir daiktinės teisės į jį, taip pat nebaigtas rekonstruoti į ypatingąjį ar neypatingąjį statinį nesudėtingasis statinys ir daiktinės teisės į jį ne vėliau kaip per 3 metus nuo statybą leidžiančio dokumento išdavimo pradžios turi būti įregistruoti NTR. Lietuvos Respublikos statybos įstatyme nustatytos statinių ir daiktinių teisių į statinius registravimo ir nebaigtų statyti ar rekonstruoti statinių kadastro duomenų tikslinimo Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų.

 

Primenama, kad reidas – netikėtas patikrinimas, siekiant nustatyti, ar teritorijoje vykdomos statybos nepažeidžia teisės aktų reikalavimų, ar baigti statyti, pradėti ir nebaigti statyti statiniai Statybos įstatymo nustatytais terminais įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Apie planinius reidus asmenys nėra informuojami, tik nustačius pažeidimus, specialistai susisiekia su statytojais.

 

Statytojai, kurie sąžiningai vykdo savo pareigas, t.y. statybos darbus vykdo turėdami statybą leidžiantį dokumentą, nenukrypstant nuo statinio projekto, per 3 metus nebaigtus statyti neypatinguosius bei ypatinguosius statinius ir daiktines teises į juos yra įregistravę Nekilnojamojo turto registre, o užbaigtų statyti statinių atveju atlikę visas statybos užbaigimo procedūras, gali būti ramūs, kad dėl vykdomų reidų jokių nemalonumų neturės.

 

Nustačius neteisėtos statybos atvejus, surašomi savavališkos statybos aktai ir privalomieji nurodymai pašalinti savavališkos statybos padarinius bei taikoma administracinė atsakomybė. Baudos įvairios, priklausančios nuo statinio kategorijos.

 

Nustačius pažeidimus dėl daiktinių teisių į statinius NTR neregistravimo faktą, taikoma administracinė atsakomybė. Statybos įstatyme nustatytos statinių ir daiktinių teisių į statinius registravimo ir nebaigtų statyti ar rekonstruoti statinių kadastro duomenų tikslinimo LR nekilnojamojo turto registre tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų.

 

Gyventojams, iškilus neaiškumų dėl planuojamų ar vykdomų statybų, jie visada gali pasikonsultuoti su Inspekcijos specialistais. Inspekcija teikia konsultacijas telefonu (8 5) 207 3333, el. paštu info@vtpsi.lt, užpildžius specialią elektroninio paklausimo formą įstaigos interneto svetainėje, atvykus į artimiausią teritorinį padalinį, socialinio tinklo „Facebook“ bei Inspekcijos interneto svetainėje.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai