Jurbarkas žiemos šventes pasitiks su ažūrine Kalėdų egle Dvaro parke? (Savivaldybė laukia gyventojų nuomonės)

Straipsnis  9 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko miestui reikia modernios, "ažūrinės" eglės ar gyvos žaliaskarės? Kur ją geriau statyti - savivaldybės  aikštėje ar Dvaro parke? Tokia tema pirmadienį diskutavo, sprendimo nepriėmė ir jūsų, jurbarkiečių, nuomonės šiais klausimais prašo rajono savivaldybė.

 Pirmadienį Jurbarko rajono mero pavaduotojas Saulius Lapėnas diskusijai, kaip šiais metais turėtų atrodyti Jurbarko miesto eglutė, pakvietė kultūros, meno, architektūros bei kitų sričių specialistus. 

"Šiais metais, įmirkus pievoms ir nešąlant, kyla rimtų abejonių dėl galimybės naudoti sunkiasvorį transportą ir kraną. Prie kai kurių siūlomų eglučių privažiuoti sudėtinga, o padėtį apsunkina ir aukštos įtampos linijos, ribojančios galimybę pasinaudoti kranu. Surasti tinkamo dydžio bei formos eglutę pasirodė ne taip jau paprasta. Kai kurios iš jų atrodo neblogai, tačiau išsilenkęs kamienas apsunkina pastatymo galimybę. Kai kurios eglės turi net tris viršūnes, o kitų forma primena šieno kupetos siluetą“, – susiklosčiusią situaciją susitikime apibūdino Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras, kuriam pritarė ir UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktorius Darius Dragūnavičius. 

Esama situacija paskatino ieškoti modernesnių sprendimo būdų, todėl susirinkusiems buvo pasiūlytas „ažūrinės“ eglutės idėja, kurią matote eskize su orientaciniais matmenimis (nuotr.). Tokia konstrukcija leistų ne tik gerokai atpiginti eglutės pastatymo kaštus, bet ir būtų gerokai atsparesnė vėjo gūsiams, kurie kartais būna itin pavojingi masyvioms eglėms.

 Diskusijų dalyviai vieningai sutarė, kad natūralios eglės statymas, matant besikeičiančias tendencijas, ko gero, turėtų tapti praeities prisiminimas ir pritarė modernesnės konstrukcijos idėjai. 

 Tačiau diskusija tuo nesibaigė. Buvo pasiūlytos net trys galimos vietos tokiai eglei: viena iš jų tradicinė – ant žolės šalia savivaldybės pastato, kita – ant trinkelėmis grįstos aikštelės tarp Jurbarko rajono savivaldybės ir Jurbarko kultūros centro pastatų, o trečioji, dėl kurios kilo daugiausia diskusijų – aikštės centras tarp buvusių Dvaro rūmų flygelių ir portiko su kolonomis.

Rajono savivaldybė prašo gyventojų iki lapkričio 17 d. 17.00 val. atsakyti į du klausimus: kokia turėtų būti Jurbarko miesto Naujametinė eglė?, Kur turėtų būti statoma pagrindinė miesto eglė? pasinaudojant interneto svetaine http://www.manoapklausa.lt/apklausa/944737958/ ir pasirenkant Jums priimtiną atsakymo variantą (iš vieno kompiuterio – 1 balsas).

Gyventojams iš anksto dėkoja už atsakymus ir informuoja, kad eglutės „uždegimo“ ceremonija numatoma gruodžio mėnesio 9 dieną. Jurbarko miesto gyventojai ir svečiai ta proga bus kviečiami į Jurbarko rajono saviveiklininkų metinį koncertą Jurbarko kultūros centre.

Rajono savivaldybės inf.

Straipsnis  9 komentarų
Mūsų partneriai