Jurbarkas jungiasi prie pasaulinės tvarkymosi akcijos

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkas jungiasi prie pasaulinės tvarkymosi akcijos „World Cleanup Day“, kuri vyks š. m. rugsėjo 15 d. (šeštadienį). Šioje akcijoje visame pasaulyje dalyvauja net 155 valstybės. Lietuvoje bus tvarkomi visi 35 nacionaliniai ir regioniniai parkai, juose esančios poilsio aikštelės, ežerai, upės, todėl reikalinga visuomenės pagalba dalyvaujant vyksiančiose talkose. Akcija siekiama ne tik gražinti mus supančią aplinką, ugdyti kolektyviškumo dvasią, bet ir skatinti visuomenės aplinkosauginį sąmoningumą.

Kaip „Mūsų laikui“ pasakojo Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis, praėjusį antradienį jis buvo pakviestas į Šakių savivaldybę, kur vyko susitikimas su meru Edgaru Pilypaičiu, seniūnijų ir mokyklų atstovais. Jame apspręsti esminiai klausimai dėl rugsėjo 15 dieną vyksiančios pilietinės tvarkymosi akcijos „World Cleanup Day“. „Šakiečiai šiemet nusprendė prisidėti prie mūsų rajono pusėje esančio regioninio parko sutvarkymo. Savo pusėje panemunėje jie didelių problemų neturi. Galbūt tai taps gražia tradicija abiems kaimyniniams rajonams tvarkytis kartu, nes Panemunių regioninis parkas yra išsidėstęs abiejų teritorijose“, – sakė M. Janušonis.

Pasak jo, tradiciškai yra tvarkomasi pavasarį akcijos „Darom“ metu, tačiau yra ką veikti ir rudenį. Tiek Šakių, tiek Jurbarko krašto žmonės jėgas suvienys Panemunių regioninio parko teritorijoje Jurbarko pusėje atnaujinant tris pagrindinius taškus – tai suoliukų, esančių prie Petro Cvirkos tėviškės dažymas, Raudonės teritorijoje esančio miško tvarkymas bei dviejų dviračių tako atkarpų sutvarkymas.  

M. Janušonis kviečia visus, norinčius prie jų prisijungti, kreiptis telefonu ar elektroniniu paštu į parko direkciją. Taip pat jis ragina žmones, matančius, ką dar būtų galima parke sutvarkyti, apie tai pranešti – ar tai būtų šiukšlių krūvos, ar išlaužyti suoliukai, sugadintas kitas poilsių aikštelių inventorius ir pan. Visa tai bus galima sutvarkyti papildomai. Pats direktorius žino, jog netoli Pilies kaimo yra gana seniai atsiradusi šiukšlių vieta, tačiau dabar ji yra apaugusi piktžolėmis, todėl bus tvarkoma pavasarinės talkos metu.

Direktorius primena, kad ši rudeninė akcija skirta tik nacionaliniams ir regioniniams parkams, todėl kitose teritorijose esanti netvarka į akciją, deja, neįtraukiama.  

Tvarkyti nacionalinius ir regioninius parkus panoro daugiau nei 100 įmonių iš visos Lietuvos: didieji prekybos centrai, telekomunikacijos milžinės, bankinis sektorius, pramonės, paslaugų ir kt. įmonės. Ir toliau kviečiame registruotis www.mesdarom.lt puslapyje įmones, kaimynus, draugus ar pavienius asmenis. Maži ir dideli, bet visi kartu galime sutvarkyti Lietuvą.

Rugsėjo 15 dieną vyks ir įvairios edukacinės programos bei pramogos, kurių metu gyventojai bus supažindinami su didžiausiomis aplinkosaugos problemomis, dalyvaus įvairiose dirbtuvėse, ieškos sprendimų kaip prisidėti prie aplinkos tausojimo.

 Paminėkime savo šimtmetį parodydami pasauliui kokį gamtinį turtą turime, bei išmokime jį puoselėti. Prisijunkime prie World Cleanup Day  dabar ir tvarkydami savo šalį išsaugokime planetą.

 Savanoriauk: https://goo.gl/forms/nTu7BPrBx6574Sdo2

Tapk organizaciniu partneriu: https://goo.gl/forms/zvpF6Tpln61NcDfD2

Registruok savo komandą tvarkymuisi: https://goo.gl/forms/53as4T6ARPuTayKf1

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai