Įsileiskite ugniagesius: nuo pirmadienio tikrins krosnis

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Nuo pirmadienio, rugsėjo 25 dienos, ir Jurbarko rajono ugniagesiai pradeda didžiulę respublikinę akciją „Kūrenkime saugiai“ - tikrins, ar miesto ir rajono gyventojai tinkamai pasiruošę šildymo sezonui. Gelbėtojai tikrins, ar išvalyti dūmtraukiai, ar saugiai įrengtos krosnys, ar tvarkinga elektros instaliacija. Ugniagesiai gelbėtojai prašo juos įsileisti į namus ir pabrėžia, kad tik geranoriškai konsultuos, patars gyventojams, ir kad tikrai nebaus. Gelbėtojai šią akciją vykdys visą mėnesį – žada pasiekti ir atokiausius rajono kaimus.

 

Informuojama, kad iki lapkričio ugniagesiai numato aplankyti kuo daugiau gyventojų, kurių namuose yra kietojo kuro krosnys. Žmonės bus konsultuojami ne tik dėl tinkamo kietojo kuro krosnių įrengimo ir eksploatavimo, bet ir dėl netvarkingos elektros instaliacijos, jiems bus suteikta informacija, kaip minėtus trūkumus pašalinti. Vykstant akcijai gyventojai, norėdami pasikonsultuoti, gali ir patys pasikviesti ugniagesius į namus paskambinę į artimiausią ugniagesių komandą.

„Kūrenkime saugiai“ akcija ugniagesiai tikisi padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

Ugniagesiai perspėja, kad pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, negalima išeiti iš namų, nepatikėti jų priežiūros mažamečiams vaikams.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai