Į Jurbarko gatves išvažiavo du nauji policijos automobiliai

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Į Jurbarko miesto gatves ketvirtadienį, gegužės 3-iąją, išriedėjo du nauji policijos automobiliai, VW Transporter mikroautobusiukai.

 

Šių automobilių išskirtinumas – bus filmuojamas ne tik automobilių vidus, bet ir tai, kas vyksta jo priekyje ir gale. Tam iš viso įrengtos keturios kameros.

 

Kaip „Mūsų laikui“ ketvirtadienį pasakojo Jurbarko rajono policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius, šiuos automobilius į Jurbarką parsivarė maždaug prieš savaitę, bet užtruko įvairius dokumentus tvarkyti, apdrausti.

 

Anot A. Dumčiaus, jei kils abejonių dėl pažeidimų - pagelbės filmuota medžiaga. Viena iš keturių filmavimo kamerų įrengta sulaikytajam skirtoje kameroje, kuri yra su sustiprintomis sienelėmis. Viena autobusiuko viduje, ir po vieną automobilio gale bei priekyje. Be to, yra galimybė nuotoliniu būdu, sėdint kabinete per kompiuterį, stebėti ir girdėti, kas vyksta šalia automobilio ar viduje.

 

Abu automobiliai pritaikyti patogiam policijos darbui. Abu padidinto pravažumo, keturiais varomais ratais, galingesniu varikliu. Yra automatinės greičio dėžės, kad pareigūnui nereikėtų junginėti pavarų. Viduje įrengtas mini biuras – su staliuku, ant kurio pareigūnas gali patogiai susikrauti kompiuterinę techniką, užpildyti dokumentus. Įvairioms techninėms priemonėms susidėti yra skirtos specialios nišelės. Anot A. Dumčiaus, tų priemonių yra daug - ir gelbėjimo įranga, alkotesteriai, ta pati kompiuterinė įranga, todėl labai svarbu, kad kiekvienas daiktas turės savo vietą. Kitas automobilio išskirtinumas - švyturėliai, šviečiantys į visas puses, kad įvykio vietoje pasišviestų. A. Dumčius atkreipė dėmesį, kad švyturėlių naujasis automobilis turės daugiau. Skubant į įvykio vietą blyksės ir automobilio šonuose, ne tik viršuje. Principas panašus kaip greitosios pagalbos automobilio.

 

Anot A. Dumčiaus, abu automobilius padalins draugiškai – vieną duos komisariato reagavimo, o kitą – veiklos skyriaus pareigūnams.

 

Kaip informavo A. Dumčius, Marijampolės apskrities VPK gavo 10 automobilių, kurie buvo paskirstyti po komisariatus. Mažesni gavo po vieną, o didesni komisariatai – po du. Automobilius nupirko ir visų apskričių komisariatams paskirstė Policijos departamentas.

 

 

Straipsnis  5 komentarų
Mūsų partneriai