Greitai paaiškės, kada atidarys Sinagogų aikštės Memorialą

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Greitai paaiškės, kada Jurbarko miesto senamiestyje bus atidarytas Sinagogų aikštės Memorialas. Naujausių žinių šia tema iš Vilniaus parvežė rajono meras Skirmantas Mockevičius, rugsėjo 11 dieną susitikęs su šio paminklo sumanytojais ir jo kūrėjais Dovydu ir Grigorijumi Zundelovičiais.

 

Anot mero, praėjusį antradienį D. Zundelovičius kartu su kitu kolega skulptoriumi iki kitos savaitės pabaigos turi atlikti skulptūrinius darbus. Kas ir kiek jau atlikta bei ką liko padaryti, paaiškės netrukus, rugsėjo pabaigoje. „Preliminariai sutarėme, kad rugsėjo 20 dieną Vilniuje surengsime spaudos konferenciją, kurioje pristatysime tai, kas jau atlikta, bei paskelbsime numatomą memorialo atidarymo datą Jurbarke 2019 metais“, - „Mūsų laikui“ tą pačią dieną, kai lankėsi Vilniuje, sakė rajono meras.

 

Memoriale, vaizduojančiame Nemuno bangas ir medinę sinagogą, bus įamžinti ne tik kadaise Jurbarke gyvenusių žydų vardai ir pavardės, bet vardai ir pavardės juos gelbėjusių žmonių. Žydų šeimų vardai ir pavardės paminkle bus iškaltos autentiškos. Iš viso šių pavardžių – apie du tūkstančiai. Šis memorialas įsikurs Kauno ir Ugniagesių gatvių sankirtoje esančio skverelio vietoje.

Projekto idėja ir koncepcija yra Zundelovičių šeimos dovana istorijai ir Jurbarko miestui, siekiant atminti šeimos protėvius, kadaise jame gyvenusius.

 

„Šį memorialą kuriame ne tik Jurbarkui, bandydami sudėti šio miesto istorijos gabalėlius, bet ir Lietuvai, nes tai yra bendra mūsų visų istorija. Mes turime ką atminti ir ką saugoti, kuo gėdytis ir kuo didžiuotis. Mes darome tai ir išeivių iš Jurbarko vaikams, anūkams, kurie atvažiavę prie memorialo galės surasti savo protėvių pavardes“, - taip apie šio paminklo prasmę kalbėjęs D. Zundelovičius, skulptorius, gimęs Vilniuje, bet kartu su vaikais gyvenantis Izraelyje.Memorialas bus visai netoli nuo namo, kuriame yra gimęs Dovydo tėvas ir Grigorijaus senelis.

 

Numatomas paminklo biudžetas - apie 180 tūkst. eurų. Padedant memorialo kūrimą palaikantiems Izraelio ir JAV mecenatams, 2017 liepą buvo užsakyti visi projekto įgyvendinimui reikalingi akmenys.

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai