Greičio mėgėjų siaubas – ir Jurbarko rajone

Straipsnis  8 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Blogos žinios greičio mėgėjams.  Modernios  vidutinio greičio matavimo kameros jau stovi ir Jurbarko rajone, ruože Veliuona-Seredžius.

 

Kelyje Kaunas-Jurbarkas, ruože Veliuona-Seredžius, (ruožo pradžia 44 km, pabaiga – 50 km) jau stovi vidutinio greičio matavimo kameros. T.y. du prietaisai, skaičiuojantys vidutinį greitį ir kitus parametrus. „Mūsų laikas“ pasidomėjo, ar šios kameros jau veikia, ar greitį tame ruože viršiję vairuotojai jau gali laukti kvietimų prisistatyti į policiją ir susimokėti baudas.

Kaip „Mūsų laiką“ informavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos ryšių su žiniasklaida specialistas Evaldas Tamariūnas, vidutinio greičio matavimo sistemą sudaro dvi automobilių numerių atpažinimo kameros. Tokių kamerų dar šiais metais bus sumontuota 50 vietų, ir jos sudarys 25 ruožus.

 

Toji naujoji sistema veikai taip. Sektorinio greičio matavimo vietose bus apskaičiuojamas vidutinis transporto priemonės greitis. Įvažiuojant į konkretų ruožą, automobilis bus nufotografuojamas, už 3–5 km jo nuotrauka padaroma dar kartą. Atlikus paprastą matematinį veiksmą, taps aišku, ar vairuotojas tame kelių kilometrų ilgio ruože viršijo greitį, ar ne.

 

Vairuotojui pravažiavus pirmąją ruože esančią kamerą, užfiksuojamas transporto priemonės valstybinis registracijos numeris ir siunčiamas į centrinę programinę įrangą. Kelio ruože, už 2-7 kilometrų, esanti antroji kamera atlieka analogiškai tą patį procesą ir tik tuomet centrinėje programinėje įrangoje gauti duomenis iš abiejų kamerų yra sulyginami išskaičiuojamas vidutinis greitis, jeigu užfiksuojamas vidutinio greičio viršijimas, centrinė programinė įranga dar kartą kreipiasi į abi kameras dėl bendro vaizdo nuotraukų pateikimo ir tik tuomet apjungtą duomenų paketas bus persiųstas į Administracinių nusižengimų registrą, kur ir bus suformuojamas pažeidimo protokolas.

 

Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas" numeryje, kuris pasirodys jau penktadienį.

 

Straipsnis  8 komentarų
Mūsų partneriai