Gamtininkai prašo neimti laukinių paukščių jauniklių

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šiuo metu laukiniai paukščiai išveda jauniklius, todėl prasideda problemos, kuomet žmonės, radę vienišus ar pasimetusius jauniklius juos sugaudo, imasi globoti ir taip pasmerkia pražūčiai. Gamtininkai sako, kad neturint žinių, kaip jais tinkamai pasirūpinti, taip elgtis negalima.

Gamtininkai primena, jog pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus be specialaus leidimo gaudyti laukinius gyvūnus ar jų jauniklius yra draudžiama. „Radus sužeistą gyvūną, jį galima paimti, jei esate tikri, kad galėsite tinkamai gydyti ir prižiūrėti, kol pasveiks. Palikime jauniklius prižiūrėti jų tėvams. Jie tinkamiausiai pasirūpins savo palikuoniais“, – „Mūsų laiko“ skaitytojų prašo Panemunių regioninio parko direkcijos vyriausiasis specialistas Raimundas Giedraitis. Tokiam prašymui yra rimtas pagrindas. R. Giedraitis prisiminė naują atvejį Gelgaudiškyje, Panemunių regioninio parko teritorijoje, kaip jam nuo „rūpestingos“ moters teko gelbėti šešis didžiojo dančiasnapio jauniklius. Pašnekovas tikino, kad šių laukinių ančių jauniklių būtų laukusi liūdna baigtis, nes juos išlaikyti nelaisvėje be pasiruošimo neįmanoma.

R. Giedraitis „Mūsų laikui“ pasakojo, kad garbaus amžiaus moteris neva vietoje pasimetusių naminių ančiukų sugaudė dančiasnapiukus. Gamtininkui po neilgų derybų ir aiškinimų pavyko ją įtikinti pagautus dančiasnapiukus paleisti laisvėn. Jis nunešė juos prie artimiausio vandens telkinio ir paleido pievoje. Kol jauniklius nešė dėžėje, juos ore lydėjo motina, kuri tuojau nusileido pievoje šalia jauniklių ir kartu su jais pasitraukė. Gamtininkas spėja, kad patelė ir jaunikliai išsiskyrė, kai juos pabaidė einančius nuo uokso, kur buvo išperėti, link vandens telkinio.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai