Biudžeto projektas: Seimo narys ir administracijos direktorė apsikeitė priekaištais

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Antiregioninis arba „šelpkitės patys iš savo savišalpos kasų“. Taip Vyriausybės pateiktą kitų metų biudžeto projektą vertina Jurbarko rajono gyventojų išrinktas Seimo narys Ričardas Juška. Opozicijai priklausantis liberalas komentuodamas šį biudžeto projektą žeria kritiką ne tik Finansų ministerijai, bet ir rajono savivaldybės administracijai, kurios vadovai parlamentaro priekaištus vadina politikavimu.

Seime svarstomas Vyriausybės patvirtintas 2019 metų biudžeto ir savivaldybių biudžetų projektas. Paskelbta informacija, kad kitais metais šalies savivaldybių biudžetai bus mažesni nei šiemet, bet didesni nei 2017 m. Jų pajamos sieks 2 mlrd. 937 mln. eurų, o išlaidos, planuojama, 2 mlrd. 917 mln. eurų. Biudžeto projektas trečiadienį, spalio 24 dieną, buvo pristatytas ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, kuriame dirba jurbarkiečių rinktas Seimo narys Ričardas Juška. „Mūsų laikas“ pasidomėjo, ką jis mano apie šio biudžeto projektą, ir ypač tą dalį, kuri liečia savivaldybes.

Pajus ir savivaldybė

R. Juška patvirtino, kad Vyriausybės pateiktame biudžeto projekte savivaldybių biudžetai mažėja, lyginant su šiais metais. Konkrečiai dėl Jurbarko rajono savivaldybės, R. Juška informavo, kad kitais metais pajamos savarankiškoms funkcijoms mažėja 349 tūkst., tačiau numatoma GPM pajamų mažėjimą padengti 90 proc. arba 314 tūkst. eurų. Tokiu būdu Jurbarko rajono savivaldybė gautų savarankiškoms funkcijoms 35 tūkst. mažiau.

R. Juška informavo, kad Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete vieningai nepritarta projektui ir jis grąžintas tobulinti. Daug klausimų Seimo nariui ir kitiems minėto komiteto nariams kyla dėl neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) didėjimo, dėl ko savivaldybės surinks mažiau  gyventojų pajamų mokesčio (GPM), kas yra pagrindinės savivaldybių pajamos.  Parlamentaro netenkina ir savivaldybių skolinimosi limitai. Jam nepriimtina finansų ministerijos pozicija ir dėl bandymo pateikti finansavimą neatsižvelgiant į ilgalaikius savivaldybių kreditorinius įsiskolinimus, aiškinant, kad šiais metais joms buvo skirta daugiau net 200 mln. eurų.

Šalies ekonomistų vertinimu, kitų metų biudžeto projektas atrodo gražiai, tačiau jam trūksta ambicijų.

Daugiau skaitykite spalio 26 dienos laikraštyje.

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai