Bibliotekos garaže – ilgai lauktas automobilis

Straipsnis  14 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pirmoji rugpjūčio diena Jurbarko rajono viešojoje bibliotekoje buvo tikra šventė. Kolektyvas trečiadienį sulaukė naujo keleivinio  9 vietų, 2007 metais pagaminto mikroautobusiuko „Opel Vivaro“. „Visas bibliotekos kolektyvas labai džiaugiasi nauja transporto priemone ir jau kuria ateities planus. Jau vien tai, kaip darbuotojai sutiko automobilį, rodo, kad jis svarbus ir reikalingas“, – „Mūsų laikui“ pasidžiaugė rajono viešosios bibliotekos vadovė Rasida Kalinauskienė.  Naująjį mikroautobusiuką darbuotojai pasitiko ir išpuošė balionų girlianda.

Bibliotekos senbuviai džiaugėsi, kad pagaliau saugiai galės vykti į įvairius kvalifikacinius renginius, sąskrydžius, galės aplankyti kitas bibliotekas.  Kaip tik penktadienį, rugpjūčio 3 dieną, laukia kelionė į Pagėgius. Rajono bibliotekos atstovai važiuos į Vydūno vardo suteikimo ceremoniją bibliotekai.

Ne tik saugiau, patogiau, bet visiems rajono bibliotekininkams atsiveria daugiau galimybių tobulintis, dalyvauti seminaruose, atstovauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose rajonui. Galiausiai biblioteka ruošiasi mielai šiuo pirkiniu dalytis su kitomis rajono kultūros įstaigomis.

Mikroautobusas pirktas rajono savivaldybės biudžeto lėšomis pritarus rajono tarybai. Jis kainavo beveik 22 tūkst. eurų ir pakeis jau pasenusį, atitarnavusį „Volkswagen Transporter“, pagamintą 1992 m., įsigytą 2002 m. ir nuvažiavusį daugiau nei 334 tūkst. kilometrų.

Naujasis automobilis bus laikomas bibliotekoje, nes pagrindiniame pastate yra garažas.

Bibliotekos direktorė turi planų ne tik dėl naujojo mikroautobuso, bet ir kaip išnaudoti senąjį. R. Kalinauskienė jau dabar sugalvojusi, kad senąjį automobilį galbūt galėtų paversti mobiliąja biblioteka.

Nauda ir bibliotekai, ir skaitytojams

Naujasis mikroautobusiukas duos ir dar daugiau naudos. Vadovė paaiškino, kaip šis pirkinys prisidės prie to, kad biblioteka sklandžiau ir efektyviau veiktų, atsinaujintų ir teiktų modernias paslaugas.

Kaip sakė R. Kalinauskienė, viešosios bibliotekos struktūroje yra 24 filialai, o teritorinių padalinių veiklos profesinei priežiūrai vykdyti yra būtina transporto priemonė. Filialuose yra 85 kompiuteriai, 33 spausdintuvai, teikiamos įvairios interneto paslaugos vartotojams, veikia vieši interneto prieigos taškai, todėl bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius vidutiniškai du kartus per savaitę turi vykti į filialus ir šalinti gedimus, atnaujinti programines įrangas.

Kitas iššūkis – iki 2017 m. bibliotekos filialuose veikė trys Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) taškai.  2018 m. LIBIS diegimo procesas įvykdytas penkiuose filialuose. „Tai iššūkis bibliotekininkams, todėl bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius ir viešosios bibliotekos skyrių vedėjai turi vykti į filialus konsultuoti, mokyti dirbti su nauja sistema“, – pasakojo pašnekovė.

Be to, pagal patvirtintus planus kiekvienais metais vyksta filialų fondų patikrinimai. R. Kalinauskienės teigimu, 2018 m. numatyta patikrinti tris filialus. Vienas patikrinimas trunka penkias darbo dienas, į filialus vyksta Fondų skyriaus vedėjas ir darbuotojai.

Jurbarko viešojoje bibliotekoje yra darbininkas su 0,5 etato krūviu, kuris, esant gedimams filialuose, vyksta jų šalinti tiek elektros, tiek santechnikos srityse, taisyti įvairų inventorių. Taip pat transporto priemonė reikalinga perkraustant filialus, gabenant baldus. Bibliotekoje nuolat eksponuojamos parodos, todėl jas reikia nuvežti ir parvežti iš kitų rajonų.

Anot Rasidos, svarbu paminėti, kad periodiškai lankant filialus teikiama metodinė pagalba. Taip pat reikia sudaryti sąlygas darbuotojų kvalifikacijai kelti, todėl reikalingas transportas vežti 52 darbuotojus dalyvauti įvairiuose mokymuose Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, kuri yra Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos metodinis centras.

Naudos turės ir patys skaitytojai, nes šiuo automobiliu yra pristatomos naujos knygos į filialus.

Straipsnis  14 komentarų
Mūsų partneriai