Belvederio dvaras: gerosios naujienos ir neoficialios vietinių ekskursijos

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kad ir labai mažas, bet teigiamas poslinkis. Taip norisi pristatyti pirmąsias geras naujienas apie rajono skauduliu vadintą Belvederio dvarą Seredžiaus seniūnijoje. Užkeiktu vadinamas, į labiausiai niokojamų dvarų sąrašą įtrauktas statinys, panašu, sulaukė šeimininkų dėmesio. Apie pasikeitusį į gerą pusę dvaro valdytojų požiūrį „Mūsų laikui“ patvirtino ir Seredžiaus seniūnė Rimantė Pavalkienė, ir paveldosaugininkė Margarita Karūnienė, ir vietinis serediškis Laimis Petrauskas, dvaro prižiūrėtojas. „Mūsų laiko“ trečiadienį pakalbintas L. Petrauskas pasakojo, kad kaip tik šiuo metu baigiamas tinkuoti dvaro pamatas, kuris buvo smarkiai yrantis. Ruošiamasi pakeisti naujomis supuvusias palanges ir jas apskardinti. Taip pat planuojama sutvarkyti lietaus nubėgimo sistemą bei užsandarinti terasą. „Dabar pamatas beveik aptinkuotas. Liko tik keletą gabaliukų pabaigti. Skarda pradėta dėti. Penktadienį vėl atvažiuoja firma, kuri tęs darbus“, – „Mūsų laikui“ pasakojo L. Petrauskas, patvirtinęs, kad darbai prasidėjo nuo ankstyvo pavasario. Valdytojas VšĮ „Belvederio dvaras“ L. Petrauską dvarui prižiūrėti nusamdė prieš vienerius metus.

Prižiūrėtojas ne tik žolę nupjauna, bet ir, radęs išplėštą langą, pasirūpina, kad jis vėl būtų užkaltas. Jis pasakojo, kad vasarą kasdien į dvarą ateina, todėl niokotojai aprimo. Tvirtino, kad angų, landų, pro kur būtų galima į dvarą patekti, nėra. Jei tokia atsiranda, jis užkala ar kitaip užsandarina. Pašnekovas sakė, kad nežino, kas yra pagrindinis dvaro šeimininkas, tegali pasakyti, kad jis bendrauja su Dariumi Čepausku, kuris, pasak Laimio Petrausko, dažnai į dvarą reikalų aptarti atvažiuoja. Bent kartą per mėnesį, o jei reikia – ir dažniau. Dvaro prižiūrėtojas užsiminė, kad D. Čepauskas ir meistrą buvo į dvarą atvežęs – laukujes duris matavo, nes ruošiasi restauruoti. L. Petrausko žiniomis, dvaro šeimininkai ruošiasi ir klėties stogą sutvarkyti. Jau buvo atvažiavę meistrai.

„Visada dvaro parko teritoriją apšienaudavo, tik dabar tie rimtesni darbeliai prasidėjo“, – „Mūsų laikui“ sakė Seredžiaus seniūnė apie prasidėjusius darbus, patvirtinusi, kad visos dvaro pastato angos užvirintos, langai užkalti, užmūryti taip, kad į vidų nepateksi. Vietiniai serediškiai pastato būklę vadina prasta, bet džiaugiasi bent tuo, kad šeimininkai suskubo saugoti jį nuo irimo, griuvimo.Seniūnė apie tai, kad dvarui prižiūrėti nusamdytas vietinis gyventojas, sužinojo, kai elektrikai negalėjo patekti į dvaro parko teritoriją. Reikėjo ieškoti, kad kas užkardą atrakintų.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 25 d. numeryje.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai