Be „Auksinės krivūlės“. Rajono savivaldybė ir šiais metais nesuspindėjo

   
Straipsnis  7 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė ir šiais metais nepateko į sąrašą geriausių šalies savivaldybių, kurioms įteikti „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai. Be apdovanojimo liko ir rajono savivaldybės siūlomas kandidatas į „Auksinės krivūlės riterius“.

 

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. Tryliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų metu visos 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) organizuotame renginyje svarbiausią Lietuvoje savivaldos apdovanojimą 2018 metais pelnė visa eilė savivaldybių, tarp kurių Jurbarko rajono nebuvo.

 

 

Alytaus miesto savivaldybė apdovanota „Už viešųjų erdvių mieste formavimą, įtraukiant vietos bendruomenes“ (skyrė Aplinkos ministerija).

 

Druskininkų savivaldybė „Už proveržį energetikoje“ (Energetikos ministerija).

 

Elektrėnų savivaldybė kaip „Savivaldybė atviriausia ES investicijoms“ (Finansų ministerija);

 

Švenčionių rajono savivaldybei Krašto apsaugos ministerija skyrė apdovanojimą „Už bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene ir NATO sąjungininkais“;

 

Kultūros ministerija Kauno rajono savivaldybei už „Savivaldybė – kultūros puoselėtoja”;

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Panevėžio rajono savivaldybei „Už socialinių darbuotojų profesinės gerovės stiprinimą“;

 

Šiaulių miesto savivaldybei Susisiekimo ministerija „Už didžiausią pažangą gerinant eismo saugą“;

 

Sveikatos apsaugos ministerija „Už sveikatos stiprinimo iniciatyvas“ skyrė Šiaulių rajono savivaldybė;

 

Švietimo ir mokslo ministerija „Už aukštus ugdymo rezultatus, nepaisant nepalankios socialinės ekonominės aplinkos“ skyrė savo Krivūlę Biržų rajono savivaldybei;

 

Teisingumo ministerija „Už santuokų registravimą reprezentacinėse vietose“ Varėnos rajono savivaldybei;

 

Ūkio ministerija „Už verslumo skatinimą“ Tauragės rajono savivaldybei;

 

Užsienio reikalų ministerija „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“ Vilniaus miesto savivaldybei;

 

Vidaus reikalų ministerija „Už naujovių diegimą viešojo saugumo srityje“ Kauno miesto savivaldybei;

 

Žemės ūkio ministerija „Už vietinės ekologiškos produkcijos vartojimo skatinimą vaikų darželiuose“ - Ukmergės rajono savivaldybei.

 

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje apdovanojo Kupiškio rajono savivaldybę už „Stipri bendruomenė – stipri Europa“.

 

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba apdovanojo „Už lyčių lygybės skatinimą“ Vilkaviškio rajono savivaldybę.

 

Lietuvos verslo konfederacija pagerbė „Už investicijų pritraukimą ir verslo plėtrą“ Kauno miesto savivaldybę.

 

Taip pat buvo pagerbti trys labiausiai savivaldai nusipelnę asmenys. Už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui buvo įteikti „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai.

„Auksinės krivūlės riterio“ statulėles gavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Gudkaimio bendruomenės pirmininkas, Gudkaimio seniūnaitijos seniūnaitis, LR vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Ramūnas Žemaitis ir Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius.

 

Ką siūlė į “Riterius”

Jurbarko rajono savivaldybė siūlė ir taryba pritarė į „Auksinės krivūlės riterio“ laureatus teikti Adomą Simą Einikį, Regiono plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Tauragės apskrities skyriaus vyriausiojo specialistą. Buvo motyvuojama, kad A S. Einikis atlieka didelį darbą, organizuojant ir įgyvendinant subalansuotos regioninės plėtros priemones Tauragės regione, organizuojant ir vykdant bendradarbiavimą su užsienio regionais, rengiant projektus su užsienio partneriais; organizuoja einamųjų ir perspektyvinių apskrities regioninės plėtros planų rengimą bei jų priemonių įgyvendinimą, vertina ES paramos Lietuvai projektinius pasiūlymus; regioninės politikos klausimais palaiko ryšius su Europos Komisija bei su LR Seimu, Vyriausybe, ministerijomis ir žinybomis, su apskrities savivaldybėmis ir valstybinėmis institucijomis; kaip narys dalyvauja įvairių tarptautinių bendradarbiavimo programų vertinimo komisijų, programų valdymo ir priežiūros komitetų darbe. Taip pat argumentuojama, kad A. S. Einikis teikia pagalbą įvairioms organizacijoms ir piliečiams ir tokiose srityse, kurios neįeina į tiesiogines pareigas (paramos organizavimas gyventojams, darbas Žemaičių krikšto 600 m. jubiliejaus piligrimų turistinio kelio kūrimo programoje ir kt.) A. S. Einikis darbus atlieka laiku ir kokybiškai, jaučia asmeninę atsakomybę už gerą tiesioginių pareigų bei pavestų papildomų užduočių atlikimą, siekia įgyvendinti regionui apčiuopiamą naudą atnešančias priemones, tam pritraukiant tiek Lietuvos investicijas, tiek Europos Sąjungos ar kitų užsienio šalių finansinius išteklius.

 

Straipsnis  7 komentarų
Mūsų partneriai